GTX 1080 Ti için 600W 80+ PSU yeter mi?

%20 fark var diyebiliriz. i7 4790k, overclock ile 6700k ile 7700k ayarında bir işlemci oluyor. Overclocksuz hali ile de enselerinde olan bir işlemci. i7 4790k GTX 1080ti besleyebilecek güçte iken i5 4670k GTX 1070'i anca besleyebiliyor.

İşlemcinizi değiştirdikten sonra RAM belleğinizi de değiştirmenizi öneririm. 8 GB RAM bellek kapasitesi de, 1080Ti gibi bir ekran kartına dar boğaz yapacaktır ki, GTX 1060'a bile yapıyor.

%20 fark var diyebiliriz. i7 4790k, overclock ile 6700k ile 7700k ayarında bir işlemci oluyor. Overclocksuz hali ile de enselerinde olan bir işlemci. i7 4790k GTX 1080ti besleyebilecek güçte iken i5 4670k GTX 1070'i anca besleyebiliyor.

Anlıyorum. Bu bağlamda şimdilik %20'lik bir kayba 1-2 ay kadar göz yumabilirim diye düşünüyorum çünkü sürecin sonunda dediğim gibi 7. nesil bir i5 yada i7 ile DDR4 bir sistem kullanabilirim. Bu daha da güzel olur diye düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir?

İşlemcinizi değiştirdikten sonra RAM belleğinizi de değiştirmenizi öneririm. 8 GB RAM bellek kapasitesi de, 1080Ti gibi bir ekran kartına dar boğaz yapacaktır ki, GTX 1060'a bile yapıyor.

Ram ler 8 x2 yani 16 GB

Ek olarak Asus Rog Strix değil de hem fiyat hemde saat hızlarındaki az da olsa fark sebebiyle Zotac GTX 1080 Ti AMP Extreme tercih etmeyi düşünüyorum. Ne dersiniz?

Anlıyorum. Bu bağlamda şimdilik %20'lik bir kayba 1-2 ay kadar göz yumabilirim diye düşünüyorum çünkü sürecin sonunda dediğim gibi 7. nesil bir i5 yada i7 ile DDR4 bir sistem kullanabilirim. Bu daha da güzel olur diye düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir?

Ram ler 8 x2 yani 16 GB

Ek olarak Asus Rog Strix değil de hem fiyat hemde saat hızlarındaki az da olsa fark sebebiyle Zotac GTX 1080 Ti AMP Extreme tercih etmeyi düşünüyorum. Ne dersiniz?
Kusura bakmayın görmemişim, işlemcinizi İ7 4790K ile değiştirebilirsiniz.

Tercih etmeniz doğru olandır. Fazladan para vermenize gerek olduğunu düşünmüyorum ben de.

Zotac önermem. İkinci sınıf bir markadır, diğer markalara oranla daha çok sorun çıkarmıştır. Ayrıca fanları da kalitesizdir.

Genelde saat hızlarının yüksek olması yönüyle baya övüyorlar. Bende siparişi vermiş durumdayım şu an ama bu konuyla ilgili bir kaynak falan var mı?

İşlemciniz 4K'da GTX 1080Ti'ı besleyecektir... Ayrıca sistemde kullandığın PSU oldukça verimli. Yeterli gelecektir. Siz en azından yükseltme amaçlı i7 4790K almanızı öneririm. Bu sayede ileriye dönüklük açısından da bir yatırım olur... :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı