GTX 1080 Ti veya GTX 1080 SLI ile sistem toplama

Gtx 1080 SLI mi gtx 1080 Ti mi ? 4K mı 2K monitör mü?

• Gtx 1080 SLI 4K

Oy: 12 22,6%
  • Gtx 1080 SLI 2K

Oy: 1 1,9%
  • Gtx 1080 Ti 4k

Oy: 29 54,7%
  • Gtx 1080 Ti 2K

Oy: 11 20,8%

• Oy verenlerin toplamı
    53
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Para ver diye çarçur etmekten çekinmeyen birine tavsiye ne kadar gerekli? Eğer böyle bir düşünce yapısı yoksa adam akıllı sistem toplarız. Lütfen(!) şunu da alayım, yok bu olmaz daha pahalısını istiyorum gibi saçma inatçılık yapma. Öyle bir hava sezdim, yanılt beni. :D

Son düzenleme:
Saçma sapan konuşmana gerek yoktu. Eğer bir karta o kadar para veriliyorsa ve 4K monitör alınıyorsa ayarları sona aldığında akıcı oynayamıyorsa, o para çöpe gider maalesef.
Saçma sapan? Dediklerimi idrak edememeniz, saçma sapan konuştuğum anlamına gelmez. Siz o para çöpe gider demişsiniz ancak sorun ekran kartında değil, 4K'ya çok çabuk geçiş yapmak isteyen insanlarda. Bu istek nedeniyle oyunlar, ekran kartları, monitörler hemen 4K'ya odaklandılar ancak 4K'nın bu denli zorlayıcı bir çözünürlük olduğunu hesaba katamadılar.

Mesela GTA 5'i örnek verelim. +50 GB kapasiteye sahip bir oyun. Böyle bir oyunun gerçekten kolay bir şekilde çalışmasını beklemiyordunuz zaten değil mi? Bir de bu nedenle ekran kartını suçlarsınız. Şu anda bu konudaki çoğu kişi, hatta sen hariç herkes tek 1080 Ti'ın daha iyi olduğunu savunuyor. Şimdi söyle, saçma sapan konuşan kim acaba?

Neyse, konuyu kirletmeyelim.

@GCN :LOL::LOL: yok en pahalısı gibi bir istek bulunmamakta. Benden sadece gtx 1080 Ti gibi içerisinde güçlü bir kart bulunduran bir sistem istendi. Çünkü sistem 5-10 yıl kullanılması beklenen bir sistem. Zaten en pahalısı olsa derdim olsa idi kendim 4690k ve gtx 970 kullanmazdım. Bu kadar büyük bir bütçe ile ilk kez böyle bir sistem toplaması yapacağım için sorun çıkmamasını ve güçlü olmasını istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçma sapan? Dediklerimi idrak edememeniz, saçma sapan konuştuğum anlamına gelmez. Siz o para çöpe gider demişsiniz ancak sorun ekran kartında değil, 4K'ya çok çabuk geçiş yapmak isteyen insanlarda. Bu istek nedeniyle oyunlar, ekran kartları, monitörler hemen 4K'ya odaklandılar ancak 4K'nın bu denli zorlayıcı bir çözünürlük olduğunu hesaba katamadılar.

Mesela GTA 5'i örnek verelim. +50 GB kapasiteye sahip bir oyun. Böyle bir oyunun gerçekten kolay bir şekilde çalışmasını beklemiyordunuz zaten değil mi? Bir de bu nedenle ekran kartını suçlarsınız. Şu anda bu konudaki çoğu kişi, hatta sen hariç herkes tek 1080 Ti'ın daha iyi olduğunu savunuyor. Şimdi söyle, saçma sapan konuşan kim acaba?

Neyse, konuyu kirletmeyelim.
Bak cidden o kadar alakasiz konulardasin ki, acikladigim seyleri dinlememissin bile. Sadece biraz arastirma yap, olur mu?
Yukarida guzelce acikladim. Konu sahibine bosuna yardimci olmaya calisiyoruz acikcasi, taktigi yok anlatilanlari.

@Kv0the hocam dinlememe gibi bir durum yok bende zaten sizden tavsiye bekliyorum. Yazdıklarınızı tek tek okudum , ancak ben bu zamana kadar bu kadar büyük bir bütçe ile sistem toplaması hiç yapmadım ve sürem çok kısıtlı elimde 1-2 ay gibi bir süre olsa zaten yavaş yavaş bulabilirim parçaları , ama elimde 1 maximum 2 hafta bulunmakta. Bu sebeple sizden tavsiye beklemekteyim zaten. Elimde belli bir bütçe bulunmakta 16000 civarında monitörü dahil bir sistem. Ben illa 4K olsun demiyorum ancak sistem uzun vadede kullanılması için planlanan bir sistem olduğu için parça uyumu konusunda tam sonuç bulamadım. Bu nedenle sizden yardım istiyorum. Dediğim gibi en pahalısı ne ise o olsun demiyorum ve istemiyorum da. Ancak Gtx 1080 Ti gibi güçlü bir kartı da sistemin uzun vadeli kurulacak olmasından doları sistemde olması bence mantıklı. @Kv0the @GCN sizden yardım istemekteyim . Dediğim gibi bir bütçe bulunmakta ve uzun vadeli , güçlü bir sistem toplamak istemekteyim.

Threadripper 10'unda salinacak. Threadripper tabanli + GTX1080 Ti bir sistem olur. 2K olursa 1080Ti cok basit uzun vadeli goturur. 4K istenilirse isler degisir. Tek 1080 Ti 4K akici olmaz maalesef.

Kasa ve PSU nerede?

Monitör dahil: 13473,64 TL tuttu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı