GTX 1080 vs RX 5700

BKalaycı11

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ilk defa bilgisayar toplayacağım için biraz acemiyim? Parçaları seçtim ancak birbirlerine uyumsuz olduğu yerler var mıdır, anlayabildiğim kadarıyla uyumluluklarına dikkat ettim bir bakarsanız sevinirim. Ayrıca 2 ekran kartı arasında kaldım siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Ekran kartı 1: MSI AERO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB OC 256Bit GDDR5X (DX12) Fiyatı

Ekran kartı 2: MSI AMD Radeon RX 5700 Gaming 8GB 256Bit GDDR6 PCI-E 4.0 Fiyatı

Buradan sonra ki parçalarda uyumsuzluk var mıdır onu merak ediyorum. Bunlar kesin alacağım parçalar uyumsuzluk olmazsa.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3,6GHz 35MB Cache Soket AM4 İşlemci Fiyatı

Anakart: Asus Tuf B450-Plus Gaming AMD B450 AM4 DDR4 4400 Mhz ATX Fiyatı

RAM'ler: Adata XPG D60 Spectrix 16GB (2x8GB) 3000MHz DDR4 Ram Fiyatı

Kasa ve PSU: Thermaltake V200 TG 600W 80+ RGB Fanlı MidTower Oyuncu Fiyatı

Elime 256 GB M.2 SATA SSD ve 2.5" 1TB HDD bulunmakta. Depolama birimleri olarak bunları kullanacağım.

1080 0 olarak alınacak bir kart değil. RX 5700'ün de fiyatı gereksiz pahalı.
Almanızı öneririm. Sisteminiz gayet güzel olur. Kasa ve güç kaynağı olarak daha iyisi alınabilir.

Yukarıda arkadaşın attığı 5700 XT'yi almanızı, anakartı Gaming Plus ya da Tomahawk almanızı, RAM'leri aynı modelin 3200 MHz CL16 olanı almanızı (aynı RAM'e 3800MHz CL16 OC yaptım öyle kullanıyorum), o kasa ve PSU'yu almamanızı öneririm. O kasayı kullandım hava akışı rezalet, PSU deseniz 1 yıl olmadan sorun çıkardı yanık kokusu geliyordu. Daha iyi modeller tercih edilebilir. İmzamdaki kasaya bakabilirsiniz, bütçe yeterse imzamdaki PSU da kaliteli bir model.

Yukarıda arkadaşın attığı 5700 XT'yi almanızı, anakartı Gaming Plus ya da Tomahawk almanızı, RAM'leri aynı modelin 3200 MHz CL16 olanı almanızı (aynı RAM'e 3800MHz CL16 OC yaptım öyle kullanıyorum), o kasa ve PSU'yu almamanızı öneririm. O kasayı kullandım hava akışı rezalet, PSU deseniz 1 yıl olmadan sorun çıkardı yanık kokusu geliyordu. Daha iyi modeller tercih edilebilir. İmzamdaki kasaya bakabilirsiniz, bütçe yeterse imzamdaki PSU da kaliteli bir model.

Ekran kartı olarak gtx 1080'in fiyatının 3000 tl bandında olmasının sebebi nedir ilk gördüğümde çok şaşırdım tek eksisi tek fanlı olması galiba.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı