GTX 1080 vs RX 5700

Ekran kartı olarak gtx 1080'in fiyatının 3000 tl bandında olmasının sebebi nedir ilk gördüğümde çok şaşırdım tek eksisi tek fanlı olması galiba.
Tek eksisi dediğiniz büyük bir eksik zaten. Ben olsam Gigabyte 5700 XT alırım. Yıl olmuş 2020 blower fanlı GTX 1080 mi kullanacaksın.

Yukarıda arkadaşın attığı 5700 XT'yi almanızı, anakartı Gaming Plus ya da Tomahawk almanızı, RAM'leri aynı modelin 3200 MHz CL16 olanı almanızı (aynı RAM'e 3800MHz CL16 OC yaptım öyle kullanıyorum), o kasa ve PSU'yu almamanızı öneririm. O kasayı kullandım hava akışı rezalet, PSU deseniz 1 yıl olmadan sorun çıkardı yanık kokusu geliyordu. Daha iyi modeller tercih edilebilir. İmzamdaki kasaya bakabilirsiniz, bütçe yeterse imzamdaki PSU da kaliteli bir model.

Kasanızı çok beğendim. 1. tercihim oldu.
Bu sisteme en az kaç W bir PSU gerekir?

Kasanızı çok beğendim. 1. tercihim oldu.
Bu sisteme en az kaç W bir PSU gerekir?
En az 650W gerekli. Tabi bütçeniz yeterse 700-750W da tercih edebilirsiniz, ileriye dönük olur. Kasa ile alakalı kullanıcı deneyimime bakabilirsiniz;

En az 650W gerekli. Tabi bütçeniz yeterse 700-750W da tercih edebilirsiniz, ileriye dönük olur. Kasa ile alakalı kullanıcı deneyimime bakabilirsiniz;

Bu kasaya ne dersiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı