GTX 1650 4 GB OC vs. RX 570 4 GB OC

Burak Dereli

Hectopat
Bütçe en fazla 1000-1200 TL. Satın alımın yapılacağı site hepsiburada.com olacak. Daha sonra satarken daha rahat satabileceğimi düşündüğüm için NVIDIA seçmek istiyorum. Görüşleriniz nedir?

1650 SUPER alın.
Normal 1650 kesinlikle alınmaz. Fiyatına göre çok kötü performans sergiliyor.

Ya 900-1000 TL verip RX570 alın ya da 1200-1300 TL verip 1650 SUPER alın. SUPER diyorum, dikkat edin normal olan değil. Gidip normali almayın.

Bütçe en fazla 1000-1200 TL. Satın alımın yapılacağı site hepsiburada.com olacak. Daha sonra satarken daha rahat satabileceğimi düşündüğüm için NVIDIA seçmek istiyorum. Görüşleriniz nedir?
Bence rx570 almalısın çünkü performans olarak daha iyi fiyatları yakınsa rx570 i al satacağın zaman işi bilen o kartı alır zaten

1650 daha mantıklı nedeni NVIDIA'nın oyunlara destek sunması ve uzun vadede kullanabilirlik olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
1650 daha mantıklı nedeni NVIDIA'nın oyunlara destek sunması ve uzun vadede kullanabilirlik olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
burada biraz fark görüyorsun ancak RX570 eski bir kart yani yakın zamanda desteğini kesecektir.
1650 nin de performansı düşük o aman 1650 süper veya 1660 alması daha iyi olacaktır fazla fiyat varlık yoksa tabi veya daha yeni nesil amd ekran kartkarına bakabilir

1650 daha mantıklı nedeni NVIDIA'nın oyunlara destek sunması ve uzun vade de kullanabilirlik olacaktır.
Burada biraz fark görüyorsun ancak RX570 eski bir kart yani yakın zamanda desteğini kesecektir.

R7, R9 serisine desteği kesmemiş 570'e mi kesecek?

Satmak için alıyorsan kesinlikle Nvidea. Ama benim tavsiyem bunların dışında ikinci el garantili Gtx1060 olur. Hem Tdp değeri hem de güç olarak mükemmel. Rx serisinde tavsiyem ise RX580'dir. Senin belirttiğin RX570 alacağına RX470 al. Çünkü aralarında 3-4 FPS var. Üstelik Rx470 Tdp değeri düşük. Tdp bana göre az da olsa önemli. R5 2600+Rx470 kullandım. GTA 5 oyununda sistem 200 Watt harcıyordu. Rx580'e geçtim şuan oyunda 270 Watt harcıyor. FPS arttı ama günde ortalama 6 saat oyun oynuyorum. Aylık 10 TL fazla elektrik yakıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı