GTX 1650 Super ve Ryzen 5 2600 sistem nasıl?

Şu anlık sağlıklı olabilir ama 500W yetmeyebilir. Üstelik Rampage markası PSU'ları ile ün yapmış bir marka olmadığından biraz uzaktan bakmakta fayda vardır fakat dediğim gibi bu sistem bu haliyle size uzun yıllar yetecektir.

Hocam şu anlık herhangi bir şey takmayı düşünmüyorum. Takarsamda 600 ya da 650W güç kaynağı ile takarım.

Hocam şu anlık herhangi bir şey takmayı düşünmüyorum. Takarsamda 600 ya da 650W güç kaynağı ile takarım.
Zaten bunlar uzun vadeli öneriler. Sadece sisteminizin sağlığı için yaklaşık 1 yıl sonra güç kaynağınızı daha sağlıklı bir markaya güncelleyebilirsiniz.

Zaten bunlar uzun vadeli öneriler. Sadece sisteminizin sağlığı için 1 yıl için güç kaynağınızı daha sağlıklı bir markaya güncelleyebilirsiniz.

600W önerebilceğiniz marka var mı?
Zaten bunlar uzun vadeli öneriler. Sadece sisteminizin sağlığı için yaklaşık 1 yıl sonra güç kaynağınızı daha sağlıklı bir markaya güncelleyebilirsiniz.

PSU sıkıntı mı çıkarır ilerde?

Kullandığınız RAM ve işlemci size uzun süreler yetebilir. B450 serisi anakartlar Ryzen 4.nesil işlemcileri de destekleyecek. İleride 4.nesil bir işlemci takabilirsin. Ekran kartı tarafında yükseltmeye gidebilirsin. Ray Tracing teknolojisine sahip bir ekran kartına geçebilirsin. Bunlar uzun vadeli tavsiyelerim.

Kısa vadeli olarak o güç kaynağını ve mümkünse kasayı değiştirmenizi öneririm. Parçalar arasında SSD göremedim eğer SSD’niz yoksa alarak hızınıza hız katabilirsiniz.
AMD desteklemeyecek dedi maalesef :(.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı