GTX 1650 Ti - i5 10200H sistem GTA 5'de anlık FPS düşüşü yaşanıyor

İşletim sistemi
Windows 11

safab_48

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Abra v16.6.6 i5 10200h gtx 1650ti 16gb ram 500gb ssd
RAM
16 GB
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
İşlemci
i5 10200H
resim_2023-07-26_231432466.png
Sizce performans nasıl iyi midir? Anlık 45 FPS'e düşüyor, bazen çok yoğun ortamlarda. 2 yıl oldu alalı hiç macun değiştirmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1877944 Sizce performans nasıl iyi midir? Anlık 45 FPS'e düşüyor, bazen çok yoğun ortamlarda. 2 yıl oldu alalı hiç macun değiştirmedim.
%99 aşırı ısınmadan dolayı. Arctics Mx-4 alıp, ekran kartı ve CPU macununu değiştirmeni ve her 2 yılda bir tekrarlamanı öneririm. Toz temizliği yapman da gerekiyor.

%99 aşırı ısınmadan dolayı. Arctics Mx-4 alıp, ekran kartı ve CPU macununu değiştirmeni ve her 2 yılda bir tekrarlamanı öneririm. Toz temizliği yapman da gerekiyor.
ısı değerleri gayet normal bence laptopa göre. İzlediğim oyun testlerinde ortalama bu fpslerde geziyor. Açıkçası pek düşünmüyorum bu yıl gelecek yıl olabilir.

Sıcaklık ve sisteme göre bu FPS çok düşük, sanırsam işlemcinin Turbo Boost'unu kapatmışsınız 2400 MHz de çalışıyor darboğaz yapıyor.

Sıcaklık ve sisteme göre bu FPS çok düşük, sanırsam işlemcinin Turbo Boost'unu kapatmışsınız 2400 MHz de çalışıyor darboğaz yapıyor.

Hocam pek darboğaz yapacak bir işlemci değil. PC yüksek performans modunda çalışıyor başka yapabileceğim bir şey var mı? Oyunla alakalı olabilir.

Hocam pek darboğaz yapacak bir işlemci değil. PC yüksek performans modunda çalışıyor başka yapabileceğim bir şey var mı? Oyunla alakalı olabilir.

RAM tek slot 16 mı yoksa 2x8 mi?

Yani bende aynı yerde SS aldım durum böyle:
Ekran görüntüsü 2023-07-28 214313.png

Ayarlar:
Ekran görüntüsü 2023-07-28 214438.png

MSAA Kapalı FXAA Açık.

Son düzenleme:
RAM tek slot 16 mı yoksa 2x8 mi?

Yani bende aynı yerde SS aldım durum böyle:
Eki Görüntüle 1880461
Ayarlar:
Eki Görüntüle 1880462

MSAA kapalı FXAA açık.

Evet 2×8. Sizinki benimkinin model olarak alt versiyonu hatta. Garip böyle FPS almam. Evde sizin yaptığınız ayarlada deneyip SS atayım. 2 yıl oldu alalım termal macun değiştirmedim hiç. Siz yapmış miydiniz? Ancak sıcaklık değerleri oyunda gayet ideal gibi gözüküyor. Veya ek olarak yaptığınız bir ayar var mı?

Son düzenleme:
İşlemci ve ekran kartına undervolt uygulamayı deneyebilirsiniz, böylece işlemci aynı gücü kullanıp daha yüksek frekanslara çıkabilir. Bende ikisi de undervoltlu.

İşlemci ve ekran kartına undervolt uygulamayı deneyebilirsiniz, böylece işlemci aynı gücü kullanıp daha yüksek frekanslara çıkabilir. Bende ikisi de undervoltlu.
Peki siz hiç termal macun değişimi yaptınız mı? Veya kac yilda bir yapıyorsunuz. Çok yüksek fps alıyorsunuz.

Geri
Yukarı