GTX 1660 oyunda 82 derece oluyor

Kartın markasına modeline göre değişiyor ama GTX 1660 için 68-69 derecelerde çalışması lazım.

Screenshot_2.jpg

Yalnız Nvidia'nın sayfasında yazılana göre GTX 1660'ın GPU'su 93 derece sıcaklığa kadar dayanıklı. Çok ısınırsa ekran kartı gerekirse hızını düşürür yine de karta zarar gelmez.

Screenshot_1.jpg

Gerçi şimdi düşününce yazın 82 dereceye çıkması normal o oyunda. Bir de o kart fabrikasyon olarak biraz sıcak sanırım. Ben yazın genelde hikayeli ve ani refleks istemeyen oyunlarda NVIDIA kontrol panelinden 60 FPS'e sabitliyorum sıcaklık 10-20 derece düşüyor en yüksek ayarlarda bile.

hocam undervolt v.s gerek yok manuel fan ayarı yapın boş yere gücünü kısmayın ben üstüne gpu tweak den o.c modu ile kullanıyorum sorun fanlar %50 yi geçmiyor fan dönünce düşüyor sıcaklık. gereksiz performans kaybı yaşamayın.

benim dediğim yöntemi üstte yazdım.
Kartın markasına modeline göre değişiyor ama GTX 1660 için 68-69 derecelerde çalışması lazım.

Eki Görüntüle 1406531

Yalnız Nvidia'nın sayfasında yazılana göre GTX 1660'ın GPU'su 93 derece sıcaklığa kadar dayanıklı. Çok ısınırsa ekran kartı gerekirse hızını düşürür yine de karta zarar gelmez.

Eki Görüntüle 1406533
arkadaşın kartı süper modeli düz modeli değil.

Kartınız yeni termal macun filan hiç gerek yok bu TUF serisi böyle. Bende de aynısı var.
Tek yol MSI Afterburner ya da ASUS GPU Tweak ile kendiniz fan profili yapacaksınız manuel olarak.
Çünkü fanlar 80 derecede bile %50'den üste çıkmıyor.
Benim ayarlarım GPU Tweak 3 ile.

Eki Görüntüle 1406520

Bu şekilde ancak sesli çalışır benim için sorun değil ama kulaklık kullanıyorsanız sorun olmaz.
Kartta bir sorun yok TUF serisinde böyle bir durum var benim ayarları yapınca sıcaklık 10-15 derece geriliyor.

Bu ayarların çalışması için PC açılışında programı 1 kez açmanız yeterli sonra kapatsanız da profil devreye giriyor.

Hocam undervolt vs gerek yok manuel fan ayarı yapın boş yere gücünü kısmayın ben üstüne GPU Tweak'den o.c modu ile kullanıyorum sorun fanlar %50'yi geçmiyor fan dönünce düşüyor sıcaklık. Gereksiz performans kaybı yaşamayın.

Benim dediğim yöntemi üstte yazdım.

Arkadaşın kartı süper modeli düz modeli değil.

Hocam sizin dediğiniz yöntemi yapacağım ama bir bilgim yok, daha önce yapmadım. Bir rehber videosu falan varsa önerdiğiniz yardımcı olur musun?

ASUS'un kartları sorunluydu sanırım, kullandığın değil ama başka bir modeli 86 dereceyi görmüş grafikte yazılana göre.

İkinci el aldıysan ASUS'un ilk çıkarttığı sürümlerinde ısınma problemi oluyordu. Karttın soğutma bloklarında bir değişiklik yapmıştı ASUS daha sonraki sürümlerinde.

Ama sıkıntı yaşamazsın oyun sırasında, kart GTX 1660 olduğu gibi GTX 1660 Super'de de 93 derece sıcaklığa kadar dayanıklı.

Ben MSI'yın RTX 2060 modelini kullanıyorum, 82 derecelere çıkıyor kart. Ben o şekilde ilk çıktığından beri kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar.

Screenshot_1.jpg

ASUS'un kartları sorunluydu sanırım, kullandığın değil ama başka bir modeli 86 dereceyi görmüş grafikte yazılana göre.

İkinci el aldıysan ASUS'un ilk çıkarttığı sürümlerinde ısınma problemi oluyordu. Karttın soğutma bloklarında bir değişiklik yapmıştı ASUS daha sonraki sürümlerinde.

Ama sıkıntı yaşamazsın oyun sırasında, kart GTX 1660 olduğu gibi GTX 1660 Super'de de 93 derece sıcaklığa kadar dayanıklı.

Ben MSI'yın RTX 2060 modelini kullanıyorum, 82 derecelere çıkıyor kart. Ben o şekilde ilk çıktığından beri kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar.

Eki Görüntüle 1406542

Anladım hocam. Açıkçası benim böyle olduğu ile ilgili bir bilgim yoktu. 82-83 anormal diye biliyorum ve ekran kartı yeni olduğu için korktum arıza vs. bir durum var sandım. GPU Tweak'i deneyeceğim.

Geri
Yukarı