GTX 1660 oyunda 82 derece oluyor

Bu program sıcaklıkları ne kadar düşürdü hocam sizde attığınız videoda uyguladığınız ayarlardan sonra.

Ben buradaki profili yapınca 10-15'e kadar düşüş yakaladım. Çünkü firmalar sessiz çalışsın diye fanları sabitlemiş misal ekran kartı 80-82 derece fan hala %50 ve asla çıkmıyor. Bununla fan hızını arttırıyor ancak şu var ses oluyor yani bu benim için önemli değil sonuçta bu fanlar küçük 120mm değil. Hali ile hızlanınca ses oluyor. Ben kulaklık kullanmıyorum ama etkilemiyor beni alışmışım yıllar önce kartlar da böyle sessizlik ayarları filan yoktu deli gibi öterdi kart ısınınca. Tabii o zamanın teknolojilerinde kartlar bu kadar sıcak kullanım da olmuyordu şimdi daha dayanıklı malzemeden yapılıyorlar. Misal AMD FX 8350 stock soğutucum vardı o kadar küçüktü ki fanı sanarsın jet motoru var 4000 RPM çıkınca. Geçmişten gelen bir alışkanlık var bende.

Yaz ayları odalar sıcak 8 tane fan olmasına rağmen ısınıyor yani cam açsam daha da sıcak giriyor içeri.

Bunu yükleyin deneyin istediğiniz gibi ayar yapabilirsiniz misal benimkisi agresif yani 80 derece görmesin diye %100'e ayarladım ama siz bunu daha makule çekebilirsiniz. Misal %80 70 gibi istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

ayrıca ben üstten hız aşırtma profili seçiyorum yani o profil üzerinden kendime profil yapıyorum %10 power aşırtma + işlemci çekirdek hızı da arttırıyor bunlara rağmen 10-15 derece fark ediyor. %100 kullanan oyunlarda denemeler yaptım çok faydasını gördüm.
@Beyfendi Kedi

Rehber hazırladım merak edenler olursa diye buraya da yazıyorum.
Test videosu da var

Yaptığım profil ile 87 dereceden 70'e düşürdüm. Tam 17 derece fark.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı