GTX 1660 oyunda 82 derece oluyor

ASUS'un kartları sorunluydu sanırım, kullandığın değil ama başka bir modeli 86 dereceyi görmüş grafikte yazılana göre.

İkinci el aldıysan ASUS'un ilk çıkarttığı sürümlerinde ısınma problemi oluyordu. Karttın soğutma bloklarında bir değişiklik yapmıştı ASUS daha sonraki sürümlerinde.

Ama sıkıntı yaşamazsın oyun sırasında, kart GTX 1660 olduğu gibi GTX 1660 Super'de de 93 derece sıcaklığa kadar dayanıklı.

Ben MSI'yın RTX 2060 modelini kullanıyorum, 82 derecelere çıkıyor kart. Ben o şekilde ilk çıktığından beri kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar.

Eki Görüntüle 1406542

Hocam RTX 2060'ı kaç yıldır kullanıyorsun? Ben 3 yıldır GTX 1660 Ti kullanıyorum ve bazı oyunlarda 80'e çıktığı oluyor kasa sirkülasyonu kötü olmasına rağmen ve termal macun hiç sürmedim ancak 1-2 aya Arctic MX-4 almayı düşünüyorum

Hocam sizin dediğiniz yöntemi yapacağım ama bir bilgim yok, daha önce yapmadım. Bir rehber videosu falan varsa önerdiğiniz yardımcı olur musun?

valla hazır bir video bulamadım ama ben videosunu çektim youtube a attım

burada yaptığım ayarları yapabilirsiniz.
ayrıca bu program direk pc açılışı olarak ayarlı gelir isterseniz onu kaldırabilirsiniz.
sağ üstte çark tuşu var oradan ayarlara girip windows start tan kaldırın.

oyuna girmeden önce bu programı çalıştırın sonra kapatın. pc kapatana kadar ayarlar geçerli olur. olurda yeniden başlatırsanız tekrar açın kapatın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vallahi hazır bir video bulamadım ama ben videosunu çektim YouTube'a attım.

Burada yaptığım ayarları yapabilirsiniz.
Ayrıca bu program direk PC açılışı olarak ayarlı gelir isterseniz onu kaldırabilirsiniz.
Sağ üstte çark tuşu var oradan ayarlara girip Windows starttan kaldırın.

Oyuna girmeden önce bu programı çalıştırın sonra kapatın. PC kapatana kadar ayarlar geçerli olur. Olurda yeniden başlatırsanız tekrar açın kapatın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aynen videodaki gibi yapacağım. Çok teşekkür ederim.

Aynen videodaki gibi yapacağım. Çok teşekkür ederim.
ayarı sizde istediğiniz gibi yapabilirsiniz yani benim ki agresif biraz

ses çok fazla olursa kendiniz de istediğiniz gibi yapabilirsiniz. benim hep müzik çalar oyun v.s hoparlör olduğu için birde alışkınım fan sesine o nedenle rahatsız etmiyor zaten eğer kulaklık kullanıyorsanız hiç rahatsız etmez. yine bir şey olursa yazın.

program türkçe kolay kullanımı.

Hocam RTX 2060'ı kaç yıldır kullanıyorsun? Ben 3 yıldır GTX 1660 Ti kullanıyorum ve bazı oyunlarda 80'e çıktığı oluyor kasa sirkülasyonu kötü olmasına rağmen ve termal macun hiç sürmedim ancak 1-2 aya Arctic MX-4 almayı düşünüyorum
Ben ilk çıktığı sene aldım, 2019'du sanırım. GTX 1660Ti için bazı kartlar için sıcaklık değeri şunlar.

Screenshot_1.jpg

GTX 1660Ti için Nvidia sayfasında 95 derece sıcaklığa kadar dayanıklı yazmış. Termal macun olayına hiç bulaşmadım ben o yüzden ne kadar etkili olur bilmiyorum.

Screenshot_2.jpg

Anladım hocam teşekkürler o zaman sıcaklıklarım normalmiş zaten yazın FPS sabitliyorum genelde bayağı faydalı oluyor ekran kartı için 6 ayda bir kere kasanın tozlarını alsam yeterli olur diye düşünüyorum.

Ayarı sizde istediğiniz gibi yapabilirsiniz yani benimki agresif biraz.

Ses çok fazla olursa kendiniz de istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Benim hep müzik çalar oyun vs hoparlör olduğu için bir de alışkınım fan sesine o nedenle rahatsız etmiyor zaten eğer kulaklık kullanıyorsanız hiç rahatsız etmez. Yine bir şey olursa yazın.

Program Türkçe kolay kullanımı.

Hocam açıkçası ses yüksek geldi. Düşürmeye çalıştım ama doğru ayarı bir türlü bulamadım. Max 75-76 dereceyi geçirmeyecek sesin de çok olmadığı ayarı yapamadım bir türlü. En son bunu denedim yine olmadı.

Dosya Ekleri

• tempw.jpg
    tempw.jpg
    33,1 KB · Görüntüleme: 8
Hocam açıkçası ses yüksek geldi. Düşürmeye çalıştım ama doğru ayarı bir türlü bulamadım. Max 75-76 dereceyi geçirmeyecek sesin de çok olmadığı ayarı yapamadım bir türlü. En son bunu denedim yine olmadı.

Anladım yani ses biraz kaçınılmaz. Fanlar küçük o yüzden yapacak bir şey yok fazla. Ben birkaç gün sonra bu ürünü alıp deneyeceğim 2 tane fan birleştirip kullanılıyor
Burada videosu var.

Fazladan 2 tane fanım var eğer işe yarar ise inceleme yapıp yayınlayacağım.

Vallahi hazır bir video bulamadım ama ben videosunu çektim YouTube'a attım.

Burada yaptığım ayarları yapabilirsiniz.
Ayrıca bu program direk PC açılışı olarak ayarlı gelir isterseniz onu kaldırabilirsiniz.
Sağ üstte çark tuşu var oradan ayarlara girip Windows starttan kaldırın.

Oyuna girmeden önce bu programı çalıştırın sonra kapatın. PC kapatana kadar ayarlar geçerli olur. Olurda yeniden başlatırsanız tekrar açın kapatın.

Bu program sıcaklıkları ne kadar düşürdü hocam sizde attığınız videoda uyguladığınız ayarlardan sonra.

Geri
Yukarı