GTX 1660 Super Boşta Tam Yükte Çalışıyor

aliyasir

Kilopat
Daha fazla  
21.png

Sistem yük altında olmamasına rağmen bu değerleri gösteriyor. Sebebi nedir anlayamadım. Yardımcı olabilecek var mı? OC falan hiçbir şey yapılmadı.

Eki Görüntüle 769713

Sistem yük altında olmamasına rağmen bu değerleri gösteriyor. Sebebi nedir anlayamadım. Yardımcı olabilecek var mı? OC falan hiçbir şey yapılmadı.

NVIDIA Denetim Masası ayarlarindan yuksek performansa alirsan bosta bile calisir onu optimim guc yapin. Bende de GTX 1660 Ventus modeli var bosta 28 derece.

Nvidia denetim masasından güç yönetimi modunu optimum güç yapıp bilgisayarına restart atar mısın?

Eki Görüntüle 769722
O ayarın boşta olup olmaması ile değil. Boşta değilken tam gücü kullanıp kullanmaması ile alakalı. Oyun oynarken FPS düşüşlerine sebep olacak.

Görev yöneticisinde ekran kartını kullanan şeyleri kapatmayı deneyin. GPU adıyla da geçer.

Son düzenleme:
Arka planda ekran kartını kullanıcak bir uygulama yok baktım hepsine ama arkadaşın dediği nvidia denetim masasından öptimum gücü yapmalı mıyım? Çünkü onu kısa bir süre önce maksimum performans yapmıştım bununla alakası olabilir mi?

Arka planda ekran kartını kullanıcak bir uygulama yok baktım hepsine ama arkadaşın dediği nvidia denetim masasından öptimum gücü yapmalı mıyım? Çünkü onu kısa bir süre önce maksimum performans yapmıştım bununla alakası olabilir mi?
Evet, onunla alakalı bende bunu yapınca çözüldü sorunum. Yaptıktan sonra PC'ni yeniden başlatıp MSI Afterburner'ı açtığında değerlerin normal olduğunu göreceksin.

Geri
Yukarı