Çözüm GTX 1660 Super ile görüntüdeki göz kırpma sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Evet.

Yaklaşık 2 haftadır hiç sorun yaşamadım. Anladığım kadarıyla da bu Güç Yönetimi Modu'larının performans olarak bir farkı yok, tabi gözden kaçan ufak farklar varsa bilemem.

Fikrim yok, ben 461.40 sürümünde "Uyarlamalı" seçeneği ile kullanıyorum ve yaklaşık 2 haftadır hiç sorun yaşamadım.
461.40 güncellemesini yaptım. Sonrasında uyarlamalı seçeneğini seçtim. Tekrar bu sorunu yaşadım. Bende sadece Maksimum performansı tercih et seçeneğini seçtiğimde sorun düzeliyor.

Bu ekran kartını zar zor son stoklardan buldum. Eğer iade edeceksem stoklar düzelince etmem lazım olur o da uzun sürecek gibi duruyor. İleride güncellemelerle giderilebilecek bir sorundur inşallah.

Bende de vardı bu sorun MSI Gaming X modelinde 2 hafta önce uğraşmaktan bıktım karttan da soğudum sattım kartsızım şu an pişman da değilim çok can sıkıcı bir şey çok sinirimi bozmuştu benim.

bu sorun ekran kartına ve ya monitöre herhangi bir bileşene zarar veriyor mu? Bu sorun gittikçe daha sıklıkla ve ya daha belirgin hale gelir mi?
Bende de vardı bu sorun MSI Gaming X modelinde 2 hafta önce uğraşmaktan bıktım karttan da soğudum sattım kartsızım şu an pişman da değilim çok can sıkıcı bir şey çok sinirimi bozmuştu benim.
stoklar gelince hangi ekran kartını almayı düşünüyorsunuz? ve ya alacak mısınız?
Son sürüm olan "461.40" Game Ready Driver ile kullanıyorum.
Sıcaklık, "Maksimum performansı tercih et" seçeneğinde boştayken hiç fan çalıştırmadan sabit 60 derece olarak kalıyordu. "Uyarlamalı" seçeneğinde ise boştayken hiç fan çalıştırmadan 40-50 derece arasında gidip geliyor.
uyarılmalı seçeneğinde ben de de sorun çıkmaya başladı maksimuma geçsem boşta 60 derece sıkıntı olur mu? ömrünü kısaltır mı?

Son düzenleme:
Bu sorun ekran kartına veya monitöre herhangi bir bileşene zarar veriyor mu? Bu sorun gittikçe daha sıklıkla veya daha belirgin hale gelir mi?

Stoklar gelince hangi ekran kartını almayı düşünüyorsunuz? Veya alacak mısınız?

Uyarılmalı seçeneğinde bende de sorun çıkmaya başladı maksimuma geçsem boşta 60 derece sıkıntı olur mu? Ömrünü kısaltır mı?

Fiyatına göre değişir RX 5500 XT veya 5600 XT düşünüyorum ama stoklar ne zaman gelecek bilmiyorum da.

Uyarlamalı seçeneğinde bende de sorun çıkmaya başladı maksimuma geçsem boşta 60 derece sıkıntı olur mu? ömrünü kısaltır mı?
60 dereceye kadar fanların dönmemesini üretici kendisi sağlıyor, bir bildikleri vardır elbet. Bence sorun olmaz, olsaydı fanlar sürekli çalışıp daha düşük sıcaklıkta tutmaya çalışırdı.
@B 52 Stratofortress @omerfarukunal01 hocam ben optimum güce aldım. sorun olmuyor şu an siz de deneyebilir misiniz? Çözüldü mü acaba?
Fırsat bulduğum bir vakitte deneyeceğim, bilgilendirme için teşekkürler.

60 dereceye kadar fanların dönmemesini üretici kendisi sağlıyor, bir bildikleri vardır elbet. Bence sorun olmaz, olsaydı fanlar sürekli çalışıp daha düşük sıcaklıkta tutmaya çalışırdı.

Fırsat bulduğum bir vakitte deneyeceğim, bilgilendirme için teşekkürler.

Hocam dedikten birkaç saat sonra bende de başladı yine :(

Yeni konular

Geri
Yukarı