GTX 1660 Super mining

3x gtx 1660super değerlerim nasıl arkadaşlar iyi mi?
3x gtx 1660s.jpg

Hocam konu dışı ama mining ekran kartlarında hangisini önerirsiniz?
Sonuçta bütçe önemli şimdi ama şu linki kontrol edersen az çok fikrin olur.
Hangi kart ile ne kadar kazanılabileceği aşağı yukarı belli.

Sonuçta bütçe önemli şimdi ama şu linki kontrol edersen az çok fikrin olur.
Hangi kart ile ne kadar kazanılabileceği aşağı yukarı belli.

Hocam ben bellek için demiştim ama yine de link için teşekkürler.

Hocam ben bellek için demiştim ama yine de link için teşekkürler.
Bunun net bir cevabı yok sanırım. Bellek işi de biraz şans galiba. Mesela benim bellek micron memory 800+ geçince hata veriyor kimisi 1400'e kadar çıkıyor.
Burada biraz tartışılmış, incelersiniz.

Bunun net bir cevabı yok sanırım. Bellek işi de biraz şans galiba. Mesela benim bellek micron memory 800+ geçince hata veriyor kimisi 1400'e kadar çıkıyor.
Burada biraz tartışılmış, incelersiniz.
Hocam merhaba iyi günler
Ben bugün zotac 1660s ile mininge başladım.
Power Limit 62
Temp 68
Core 0
Memory -502 (Hynixlerde aşağı çekmemiz gerekiyormuş sanırım)
Fan Hızı otoda 58de
Gpu Clock 1100-1200MHZ
Mem Clock 6300 MHZ
NBMiner ile kazmaya başladım
Ortalama 29-31M arası kazım yapıyor.
Ekran kartı kullanımı görev yöneticisinde %5-10 civarında
Sıcaklık ise 58 Derece bana biraz fazla gibi geldi tabi pek anlamıyorum sizce normal mi? Fan hızını arttırmak istemiyorum hem çok ses çıkıyor hem de ömrü azalmasın ama 58 derece anormal ise sizin dediğiniz gibi ayarlar yapabilirim.
Bilgisayar günde 16 saat civarı açık genelde makale yazıyorum, ders çalışıyorum. Günde 3 saat kadar da oyun oynuyorum oynadığım oyunlarda stardew valley, metin 2 gibi en fazla %5-10 ekran kartı kullanan oyunlar bunları yaparken mining yapmaya devam edersem bi sorun olur mu? Arada bir de film izlerim 1080p :D
Bu ayarlar ideal mi yani ekran kartını 2-3 ay içinde bozup ortada kalmam değil mi pek anlamam o yüzden bilen birine danışmak çok önemli benim için. Cevaplarsanız çok sevinirim

Hocam merhaba iyi günler
Ben bugün zotac 1660s ile mininge başladım.
Power Limit 62
Temp 68
Core 0
Memory -502 (Hynixlerde aşağı çekmemiz gerekiyormuş sanırım)
Fan Hızı otoda 58de
Gpu Clock 1100-1200MHZ
Mem Clock 6300 MHZ
NBMiner ile kazmaya başladım
Ortalama 29-31M arası kazım yapıyor.
Ekran kartı kullanımı görev yöneticisinde %5-10 civarında
Sıcaklık ise 58 Derece bana biraz fazla gibi geldi tabi pek anlamıyorum sizce normal mi? Fan hızını arttırmak istemiyorum hem çok ses çıkıyor hem de ömrü azalmasın ama 58 derece anormal ise sizin dediğiniz gibi ayarlar yapabilirim.
Bilgisayar günde 16 saat civarı açık genelde makale yazıyorum, ders çalışıyorum. Günde 3 saat kadar da oyun oynuyorum oynadığım oyunlarda stardew valley, metin 2 gibi en fazla %5-10 ekran kartı kullanan oyunlar bunları yaparken mining yapmaya devam edersem bi sorun olur mu? Arada bir de film izlerim 1080p :D
Bu ayarlar ideal mi yani ekran kartını 2-3 ay içinde bozup ortada kalmam değil mi pek anlamam o yüzden bilen birine danışmak çok önemli benim için. Cevaplarsanız çok sevinirim
Biraz fazla soru gelmiş.
Bellek hynix ise hem core hem Memory -520 yapıyor bu bellek sahipleri. Benim brllek farklı olduğu için biz artı değerler giriyoruz Memory için. Fan ayarları bende otomatik, oraya hiç dokunmadım. Power limiti 58 veya daha aşağı çekebilirsiniz sıcaklık ve güç tüketimi biraz daha düşer. Bunları yapınca MH/s değerlerine tekrar bakarsınız. Düşmez ise öyle bırakın. Diğer işler sıkıntı değil ama oyun oynarken mining randımanlı çalışmaz. Ya oyun ya mining yapın bence. Ben 1.5 aydır 7/24 çalıştırıyorum, hatta evde yokken bile çalışmaya devam ediyor, bir sıkıntı olmaz diye umuyorum. Sonuçta kartı 4 ay önce 2.5k ya aldım, şu anda 1.000 TL den fazla kazandım. 2 aya kalmaz kartı amorti ederim o yüzden bozulur falan diye çokta kafaya takmadım. Daha 32 ay garantisi var, mining yaptığımızı pek anlayacaklarını sanmam ayrıca yapabilirim de onlara ne? Voltaj ayarı falan yapmadım, kart zaten oc modeli, tabi hız aşırtacam. Bu arada benim gpu ısısı 43 derece, dediğim ayarları yaparsan senin ısı da düşer biraz daha.

Biraz fazla soru gelmiş.
Bellek Hynix ise hem Core hem Memory -520 yapıyor bu bellek sahipleri. Benim brllek farklı olduğu için biz artı değerler giriyoruz Memory için. Fan ayarları bende otomatik, oraya hiç dokunmadım. Power limiti 58 veya daha aşağı çekebilirsiniz sıcaklık ve güç tüketimi biraz daha düşer. Bunları yapınca MH/s değerlerine tekrar bakarsınız. Düşmez ise öyle bırakın. Diğer işler sıkıntı değil ama oyun oynarken mining randımanlı çalışmaz. Ya oyun ya mining yapın bence. Ben 1.5 aydır 7/24 çalıştırıyorum, hatta evde yokken bile çalışmaya devam ediyor, bir sıkıntı olmaz diye umuyorum. Sonuçta kartı 4 ay önce 2.5k ya aldım, şu anda 1.000 TL'den fazla kazandım. 2 aya kalmaz kartı amorti ederim o yüzden bozulur falan diye çok da kafaya takmadım. Daha 32 ay garantisi var, mining yaptığımızı pek anlayacaklarını sanmam ayrıca yapabilirim de onlara ne? Voltaj ayarı falan yapmadım, kart zaten OC modeli, tabii hız aşırtacağım. Bu arada benim GPU ısısı 43 derece, dediğim ayarları yaparsan senin ısı da düşer biraz daha.

Core clock -502 yaptım.
Power limiti 56ya çektim.
Yine 30M kazıyor ve ısı yine 58 derece :D bir şey değişmedi GPU clock 690 MHz'ye düştü sadece. 1200'lerden. 2 türlü de aynı olduğunu varsayarsak böyle kullanmak mı daha iyidir yoksa Core 0 Power 62 yapmak mı?
Zotac olduğu için sanırım yüksek ısılarda çalışıyor.
Bir de ben günde 12 saat civarı kazım yaparım 250 TL getirisi olsa aylık yeterli olur bana.
Binance üzerinden yapıyorum fakat az ödüyor diyorlar.
Siz Ethermine mı önerirsiniz bir de hangi program ile kazıyorsunuz acaba? Phoenix, LoL falan bir sürü gördüm hangisi idealdir.

Core clock -502 yaptım.
Power limiti 56ya çektim.
Yine 30M kazıyor ve ısı yine 58 derece :D bir şey değişmedi GPU clock 690 MHz'ye düştü sadece. 1200'lerden. 2 türlü de aynı olduğunu varsayarsak böyle kullanmak mı daha iyidir yoksa Core 0 Power 62 yapmak mı?
Zotac olduğu için sanırım yüksek ısılarda çalışıyor.
Bir de ben günde 12 saat civarı kazım yaparım 250 TL getirisi olsa aylık yeterli olur bana.
Binance üzerinden yapıyorum fakat az ödüyor diyorlar.
Siz Ethermine mı önerirsiniz bir de hangi program ile kazıyorsunuz acaba? Phoenix, LoL falan bir sürü gördüm hangisi idealdir.
Sen kendine göre hangisini uygun görüyorsan onu kullan. Çok fark etmez. Çektiği güç düşmüştür belki pl 56 yapınca.
Ben ethermine ve lolminer kullanıyorum. Eth hesaba 14 günde bir geçiyor. Yaklaşık olarak 0.023 civarı. Sen 12 saat çalıştıracaksan yarısı gibi bir değer olur. Oda ayda 250-300 TL arası yapar. Tabi eth fiyatına göre değişir. Şu an ki fiyatla olur. İlerde eth düşerse gelirde düşer. Bu arada ethermine kullanırsan 0.01 yapmadan ödeme alamazsın, 14 günde yapmaya çalış.

Geri
Yukarı