GTX 1660 Ti aktif olunca sistem takılıyor

headshot77

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Intel+NVIDIA ekran kartı olan bir Gaming laptop kullanıyorum. Intel ekran kartı ile çalışan bir 3D uygulamaya veya oyuna girerken veyahut Alt+Tab yaparken masaüstü 3D uygulama arası geçişlerde NVIDIA GPU aktif oluyor ve sistem 1 saniyeliğine takılıyor. Aynı şekilde Win+L kısa yoluyla kilit açma ekranına geçtiğimde de saniyelik takılmalar oluyor. Bu sorunun çözümü var mıdır? Sistem tamamiyle güncel ve donanım olarak yeterli. Bu saçma sorunu yaşayan başka kullanıcılarda varmış çözümü bilen var mı acaba?

Win+L kısayolunda bende de çok hafif takılıyor.

Sadece Win+L'de olsa keşke ama bildirim alanı ve ses simgesine tıkladığımda arada takılıyor. Hatta bilgisayarı kapat dediğimde bile 1 saniyelik imleç takılıyor. Çok saçma o kadar Windows 10 güncellemesi geldi fakat 2017'den beri bu sorunu düzeltememişler. Sadece tek bir markada da değil çoğu Intel+NVIDIA ekran kartını kullanan cihazlarda varmış bu hata.

Sadece Win+l'de olsa keşke ama arada bildirim alanı ve ses simgesine tıkladığımda arada takılıyor. Hatta bilgisayarı kapat dediğimde bile 1 saniyelik imleç takılıyor. Çok saçma o kadar Windows 10 güncellemesi geldi fakat 2017'den beri bu sorunu düzeltememişler. Sadece tek bir markada da değil çoğu Intel+NVIDIA ekran kartını kullanan cihazlarda varmış bu hata.

Ben AMD+NVIDIA kullanıyorum ve dediğiniz problemleri aşırı şekilde yaşamıyorum, zaman zaman yaşadığım oluyor elbette. Bilgisayar konusunda çok takıntılı bir insanım ancak ona rağmen gözüme batmıyor, siz de çok takmayın derim.

Ben AMD+NVIDIA kullanıyorum ve dediğiniz problemleri aşırı şekilde yaşamıyorum, zaman zaman yaşadığım oluyor elbette. Bilgisayar konusunda çok takıntılı bir insanım ancak ona rağmen gözüme batmıyor, siz de çok takmayın derim.

Haklısınız hocam, umarım Windows 11 ile çözüme kavuştururlar. 🙁

Geri
Yukarı