GTX 1660 Ti ve Ryzen 5 2600 Sistemde FPS Düşmesi

Sean Boswell

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ben bilgisayarımı yeni aldım, 25 günlük. Fakat beklediğim FPS'leri ve performansı alamıyorum. Sistemim şu şekilde:

GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 2600.
8 GB RAM (tek slot)
1TB HDD 7200 RPM.

Oyunlarda drop sorunu yaşıyorum ve çok canımı sıkıyor. Sanki bütün parayı boşa harcamış gibi hissediyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim. Gerçekten çok canımı sıkıyor. Bu arada sıcaklık değerleri çok normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesin emin olmak istiyorum çünkü içimde hala bir kuşku var ya olmazsa diye eğer olmazsa çok sıkıntı duruma girerim paramdanda olurum çoğu kişi RAM diyor hatta neredeyse herkes ama o 8 GB RAM'li SSD'si olmayan adamlar drop yemediğini görünce başımdan kaynar sular dökülüyor adeta.

Nasıl yapabilirim bilmiyorumda yardımcı olur musunuz bir Discord falan varsa daha iyi olur.

Drop yemeyen arkadaşlarından oyun ayarlarını isteyebilirsin. Ayrıca 8 GB RAM deyip kestirip atmayın, Ryzen sistemlerde MHz önemlidir. RAM frekansları da aynı mı? İşlemcileri aynı mı? Ekran kartını x16 olan slota takıp takmadığınızı kontrol ettiniz mi?
RAM kullanımı %85 - %90 olunca takılma donma yapması da normal.

Son düzenleme:
RAM takviyesi olmadan biraz zor düzelme olur. Her şeyi deneyebilirsin. %90 RAM kullanımı olunca ve MHz olarak da yavaş ise, anakart da düşük bir modelse her türlü kasma olur.
Başka yöntemler de dene istersen. Belki bizim uydurduğumuzu kanıtlayan bir şey çıkar.

RAM takviyesi olmadan biraz zor düzelme olur. Her şeyi deneyebilirsin. %90 RAM kullanımı olunca ve MHz olarak da yavaş ise, anakart da düşük bir modelse her türlü kasma olur.
Başka yöntemler de dene istersen. Belki bizim uydurduğumuzu kanıtlayan bir şey çıkar.

RAM 3000 MHz anakart mıs B450M-A PRO Max.
@Jonathan North hocam bir de siz bakabilir misiniz?

DDU ile temizleyip önceki sürüme geçmek işe yaramadı.

Senin yüzünden bilgisayarıma format atmak zorunda kaldım bilgisayarım açılmadı siyah ekranda kaldı bütün oyunlarım her şeyim gitti napıcam şimdi ben.

Son düzenleme:
Ryzen serisi işlemcilerde, sistemdeki RAM özellikleri performansta büyük rol oynuyor ki günümüzdeki sistemlerde 8 GB RAM'ın artık yeterli olmadığı görülüyor. Bu sebeple +8 GB RAM takviyesi yapman performansını büyük ölçüde arttıracaktır. Eğer olması gerekenden de düşük FPS değerleri aldığını düşünüyorsan ekran kartının önceki sürümlerini deneyebilirsin.

Senin yüzünden bilgisayarıma format atmak zorunda kaldım bilgisayarım açılmadı siyah ekranda kaldı bütün oyunlarım her şeyim gitti napıcam şimdi ben.
Benim niyetim gerçekten kötü değildi. Aynı sorun nasıl çözüldüyse size de onu anlattım. Hatalıyım, özür diliyorum ama lütfen ben isteyerek bunu yapmadığımı bilin. Forumda tanıyanlar vardır beni sadece yardımcı olmaya çalıştım. ☹

Benim niyetim gerçekten kötü değildi. Aynı sorun nasıl çözüldüyse size de onu anlattım. Hatalıyım, özür diliyorum ama lütfen ben isteyerek bunu yapmadığımı bilin. Forumda tanıyanlar vardır beni sadece yardımcı olmaya çalıştım. ☹

Bak kötü bir niyetin yoktu ama bu kadar emin konuştun ve benim bilgisayarım geri dönülemeyecek bir yere girdi kurtaramıyorum bilgilerimi napıcam şimdi ben aileme ne söyleyeceğim o kdar parayı boşa mı verdik biz. Bu kadar oyunu geri nasıl yükleyeceğim bu kadar güncellemeyi bu kadar Driver'ı. Bir bilgisayarım vardı ondanda oldum sağ ol. Nasıl hesap vereceğim onu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı