GTX 1660 Ti vs GTX 1650

1660 Tİ ile RTX 2060 kıyaslanamaz bile. Keşke GTX 1070'den bir tık daha iyi deseydiniz.
Benim burada kıyaslama sebebim kartların gücü. Yani overclock ile 1660 Ti ve RTX 2060 arasında çok fark olmayacaktır. Özellikle laptop kanadında. Ancak sizin dediğiniz daha doğru.

SSD marka modeli bile belirtilmemiş. Kontrol etmeden mi aldın?Eki Görüntüle 503715
Birader bak ben bilgisayarı alırken 5000 küsür tl para verdim 2017 ocak'ta. Bu cihaz o zaman için çok pahalıydı. İnsan ister istemez iyi bir şey bekler ve o zaman donanımlara bu kadar hakim değildim. İ7 ve gtx 1050ti benim için yeterliydi. Sonradan keşfetmeye başladım bilgisayar donanımlarımı. Sıkıntılar baş gösterdikçede dellendim anlatabiliyor muyum? Bu arada bu benim bilgisayarın revize hali. Ben kendi bilgisayarımı bulamadım burda çünkü benim bilgisayarda rgb klavye yoktu ve ssd'im 550mb yazma 450 okumaydı. Tam olarak aynı model değil ama özellikler aynı olmalı.

Konu nereden nereye gelmiş.
İlk önce satın alım yaptınız mı bilmiyorum ama, verdiğiniz linkler dahilinde 144Hz+8*2 16 RAM + Ti farkı tek başına yeterli. Eğer bütçeniz var ise düşünmeyin.

Devamında marka kavgası olmuş. Yaklaşık 4-5 senedir Monster kullanıyorum. Yukarıda bahsi geçen sıkıntıları yaşamadım. Önce 1050 Ti cihazım oldu (9.2.2) şimdi de RTX2070 kullanıyorum. Öncesinde Dell&packerdbell HP ve ASUS markalarını kullandım.

Kişisel tecrübelerim dahilinde şunu belirtebilirim ki, satış sonrası en müşteri odaklı olan firma Monster. Sonuçta elektronik cihaz alıyoruz. Aldığımızın 1. saniyesinde ya da 5. yılında sorun ortaya çıkabilir. Benim bakış açımdan önemli olan sorun çıktığında markanın ürününün arkasında durması. ( Mesela konudan bağımsız Logitech markası da çevre ürünleri için aynı şekilde destek vermekte. Monster beni hiç üzmedi.

Burada markalar arasında kıyaslama yapmak hata (özellikle fanboy olarak) çünkü zaten kullanılan ekipmanlar birebir aynı. Sadece kasa ve devamında soğutma sistemi performansı değişmekte. Bir de parası tabii ki.
Açıkçası kendi adıma, Monster'da X liraya alabileceğim bir ürünü kesinlikle başka bir markada X rakamına bulamadım. En az X+2 lira. Benim adıma belirleyici olan etken bu oldu. Soğutma sistemi içinde zaten 2019 senesi itibarı ile tüm markalar lap-top oyun pazarının farkına vardı ve hemen hemen hepsi (2010 senesi HP lap-topları hatırlayın) soğutma sistemi üstüne yatırım yaptı sonuç aldı.

Son olarak şikayetvar sitesine bak vs denilmiş. Bana şikayet var sitesinde sorun olmayan 1 marka söyleyin. MSI ASUS HP Dell bunların sayfalarına gidin bakın. Neler neler var. Bu yüzden şikayet var baz alınarak alışveriş yapılmamalı. Fikir alınmalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı