GTX 1660 Ti'den RTX 3060'a geçmek mantıklı mı?

Haklısınız hocam size katılıyorum ve ucuza verdiğimi kabul ediyorum zaten. Benim canımı sıkan bu bilgisayarla hiç barışmamış olmam. Her zaman bir hata, saçma sapan ısınma, gereksiz performans sorunları vs diye gider bu. Yani hani ben bu bilgisayarı sevmiyorum. Mühendisliği iyi değil. Yukarda demiştim ekran kartı iyi güzel ama işlemci bitik (aldığımdan beri). Şimdi işlemcinin önemli olduğu oyunlarda 60 FPS üstü verse valla sesimi çıkarmam oynarım ama kardeşim ortalama 65 FPS iyi güzel ama %1 ve %0.1 değerleri yerlerde sürünüyor.

Sizin aklınızdaki fiyat bu bilgisayar için 16-17K civarı değil mi? Ben alıcı ile konuşayım en iyisi büyük ihtimalle satın almaz. Almazsa da almasın. 2 ay önce alsaydı 11k'ya bende hemen üstünü tamamlayıp RTX 3060 laptopa geçmiş olacaktım.
Anladım. Bu işlemcideki problem hk. konu açıp yardım almanızı öneririm. Bunu cozebilirsiniz belki.

Anladım. Bu işlemcideki problem hk. konu açıp yardım almanızı öneririm. Bunu cozebilirsiniz belki.
Hocam uzun uzun yazmayayım dediğim gibi 1.5 senedir kullanıyorum. Bu sayede bu sorunları yaşayanlarla ilgili bir DC grubumuz bile var baya bir uğraştık olmuyor. Kronik sorun galiba. Alıcıyla konuştum fiyatı 14.5K yükselttiğimi kibar bir dille anlattım o da hak verdi. Cuma günü bir konuşacağız en kötü 14K'ya vermeyi düşünüyorum. Sizce nasıl bir fiyat?

Hocam uzun uzun yazmayayım dediğim gibi 1.5 senedir kullanıyorum. Bu sayede bu sorunları yaşayanlarla ilgili bir DC grubumuz bile var baya bir uğraştık olmuyor. Kronik sorun galiba. Alıcıyla konuştum fiyatı 14.5K yükselttiğimi kibar bir dille anlattım o da hak verdi. Cuma günü bir konuşacağız en kötü 14K'ya vermeyi düşünüyorum. Sizce nasıl bir fiyat?
Daha iyi hocam. 12k'dan her türlü iyi.

Elbette mantıklı, özellikle DLSS yaygınlaştıktan sonra oyun performansı konusunda sizi çok daha uzun süre idare eder 3060.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha iyi hocam. 12k'dan her türlü iyi.
Tamamdır hocam. Eğer satış olursa cuma günü yazarım artık buraya.
Elbette mantıklı, özellikle DLSS yaygınlaştıktan sonra oyun performansı konusunda sizi çok daha uzun süre idare eder 3060.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet hocam en çokta bu DLSS teknolojisi ilgimi çekiyor bizim kartlara gelseydi düşünmezdik bile satmayı. RTX de gözümüz yok zaten 😁.

Ben özelleştirmeye zamanında 1.5k verdim toplam. Sistem 1.5 senelik oldu. Bunlarıda göz önüne almak lazım. İşlemci 2 nesil geride. Kart 3 senelik.

Şimdi bu ekran kartı şimdi iyide 1 2 sene sonra ne olacak o belli değil ne de olsa bu kart şimdiden 3 senelik bir kart. Ekonominin gidişatı göz önüne alınınca ilerisi hiç parlak durmuyor. O yüzden şimdiden RTX bir karta geçip ilerde zamanla ufak ufak özelleşitrmeler yaparım diye düşünüyorum. O da beni rahat 4 sene boyunca üniversite zamanında götürür diye düşünüyorum. Şimdi cebimden 6 7k çıksın belki 1 bilemedin 2 sene daha ömrünü arttırır ama yeni pc almaya geldiğimizde giriş modeli bile 20-25k olabilir. 5 6 senedir kronik fakirleşmemiz bana bu kararın yerinde olduğunu söylüyor.
Ekran kartı performans olarak şuanki yaklaşık 1 sene önce çıkan 3050 ve ti modeline performans olarak 10 fps gibi bir fark atıyor bazı oyunlarda(dlss ve rtx siz) ama dlss açılırsa 1660 ti dan daha iyi performans veriyor fakat 1660 ti daha uzun ömürlü bir kart 6 gb vramiyle 4 gb vram 3 4 sene içinde yetmemeye başlayacak yeni çıkan oyunlarda 1660 ti daha uzun ömürlü olacak ve sattığınız fiyat cidden çok düşük yaklaşık 2 senelik bir 1660 ti lı laptop o kadar ucuza satılmaz bence en az 16 ksı var 0 1660 ti ları şuan 10.nesil 19k ya satıyorlar

Şu an sahip olduğum laptopun özellikleri:

i7 9750H.
GTX 1660 Ti.
32 GB RAM - 16 GB Micron RAM ( içinde gelen) - 16 GB Kingston RAM.
1 TB M.2 SSD - 500GB Micron marka ( içinde gelen) - 500 GB Crucial P2.
1 TB WD Blue HDD.

Şimdi birkaç sorum olacak.

1- Elimdeki laptopa 12K veren var sizce bu paraya satmak mantıklı mı?

2-Şu an bu laptopa 12000 TL'ye bu laptopu satıp üzerine 8-9K TL koyup i7 11800H - RTX 3060 - 16 GB RAM - 500 GB SSD'li bir laptopa (ASUS veya Gigabyte) geçmek ne kadar mantıklı?

Pek mantıklı değil, az daha ekleyip 3070'li Lenovo Legion alabilirsiniz ama tavsiyem elinizde dursun geçmeyin.

Şu an sahip olduğum laptopun özellikleri :

i7 9750H.
GTX 1660 Ti.
32 GB RAM - 16 GB Micron RAM ( içinde gelen) - 16 GB Kingston RAM.
1 TB M.2 SSD - 500GB Micron marka ( içinde gelen) - 500 GB Crucial P2.
1 TB WD Blue HDD

Şimdi birkaç sorum olacak

1- Elimdeki laptopa 12K veren var sizce bu paraya satmak mantıklı mı?

2-Şu an bu laptopa 12000 TL'ye bu laptopu satıp üzerine 8-9K TL koyup i7 11800H - RTX 3060 - 16 GB Ram - 500 GB SSD'li bir laptopa (Asus veya Gigabyte) geçmek ne kadar mantıklı?
12 veren varsa sat geç.
6 k ekle bunu al

Geri
Yukarı