Çözüldü GTX 1660S OC oyunlarda 85 dereceye ulaşıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ghost33

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar cümleten selamünaleyküm. GTX 1660S OC 6 GB Ekran kartımda son zamanlarda ısınma sorunu yaşıyorum. Durum şu şekilde normal masaüstü kullanımında herhangi bir problem yok, hatta PUBG Mobile oynuyorum onda bile sorun yaşamıyorum ama CS:GO'ya da başka bir oyuna girdiğim zaman anında fan aşırı sesli çalışmaya başlıyor ve anında sıcaklık 85 derecelere çıkıyor. Ama oyunu kapattığımda 55 derecelere düşüyor anında. Sorun neden kaynaklı olabilir?

Ekran kartı ayarlarıyla alakalı herhangi bir değişiklik yapmadım. Yazılımsal bir sıkıntı olma ihtimali var mıdır? FurMark Testi yaptırdım, onun da resmini paylaşmak istiyorum sizlerle. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Adsz.png
    Adsz.png
    78,6 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu an için fanın düzgün takıldığından emin olun ve macun yenileyin, sorun düzelmezse yeni konu açarak ve detayları da aktararak beklemeye geçin. Mersin sıcağını iyi bilirim, umarım kasa hava sirkülasyonu iyidir çünkü iklimden yana şansınız yok :)

Corsair Carbide serisi SPEC-05 modeli kasa havalandırma kısmı çok da iyi değil açıkçası yani ben öyle düşünüyorum bu yüzden ekstra 3 fan daha takmıştım kasanın ön kısmına. Dedikleriniz uygulayacağım hocam sağ olun konu hakkında tekrar bilgilendirme yaparım iyi sahurlar.

Termal macun ile sorunu çözdüm üzerinde macun namına hiçbir şey kalmamıştı. Cevap verip ilgilenen herkese teşekkür ederim.
Power limit kartın gücünü sınırlıyor örnek veriyorum kartınız 125 watt çekerken power limiti %90 yaparsanız kart 113 watt çekecektir ve daha az ısınacakatır. Power limit yerine çekirdek hızıda düşürebilirsiniz.
Tamam hocam teşekkür ederim fikrinizi not aldım sorunu çözemezsem bunu bi denerim. Benim kafama takılan olay daha önce böyle bişey olmazken ne oldu da şuan böyle

Hocam olur videoda olur.
Hocam fps değeriniz düşecek ama söyleyeyim.

Tamam hocam teşekkür ederim fikrinizi not aldım sorunu çözemezsem bunu bi denerim. Benim kafama takılan olay daha önce böyle bişey olmazken ne oldu da şuan böyle
Valla hocam arkadaşımda da aynı sizin ki gibi oldu birden birde kart 80 derecelere çıkmaya başladı ve siz en son ne zaman termal macun yenilemesi yaptınız ?

Hocam FPS değeriniz düşecek ama söyleyeyim.

Vallahi hocam arkadaşımda da aynı sizin ki gibi oldu birden bir de kart 80 derecelere çıkmaya başladı ve siz en son ne zaman termal macun yenilemesi yaptınız?

Hocam 1 yıl oldu alalı hiç termal macun degişmedım yeni fark ettım sıcaklık degerini.

Kaç senelik kart peki?Belki kartın gücünü kısmadan halledilebilecek birşeydir.
Sistemi 2020 yılında topladım hocam aldığımdan beri sadece geçen ay ekran kartı fanını söktüm temizlemek için dediğim gibi o zamandan beri hiç oyun oynamamıştım bi kaç gündür deniyorum fakat bu sorunu yaşıyorum

Sistemi 2020 yılında topladım hocam aldığımdan beri sadece geçen ay ekran kartı fanını söktüm temizlemek için dediğim gibi o zamandan beri hiç oyun oynamamıştım bi kaç gündür deniyorum fakat bu sorunu yaşıyorum
Hocam termal macun yenilemesi yapabilir misiniz? 3 sene geçmiş çünkü yüksek ihtimalle termal macunu yemiştir kart.

Yeni konular

Geri
Yukarı