GTX 750Ti için 144 Hz monitör almak mantıklı mı?

CS:GO gibi oyunlar oynuyorsanız alınabilir. Ama önceliğiniz ekran kartı yenilemek olsun bütçenizi ona ayırmanız daha mantıklı gibi.
Tek tük oturuyorum bilgisayara hani sadece CS:GO ve internet'te gezinmek için kullanıyorum.
İleriye dönük bir hareket olur 144 Hz bir monitör.
Ebediyetten o ekran kartında kalmayacaksın, ileride birde ekstra monitör masrafına girmezsin hem.
Çok iyi bir düşünce.

Tek tük oturuyorum bilgisayara hani sadece CS:GO ve internet'te gezinmek için kullanıyorum.

Alınabilir hocam o zaman. BenQ Zowie XL2411P kullanıyorum. Memnunum önerebilirim. Lakin TN paneli herkes sevmeyebilir. VA panellere bakabilirsiniz renkleri daha canlı oluyor. Karşılaştırın, araştırın kafanıza yatanı alın gitsin.

VA'ya hiç bulaşmayın hocam, yanık olur üzülürsünüz. IPS'ler de aşırı pahalı şu an. Oyunculuk için tek seçenek TN gibi.

Hz değerlerine çok takılmayın derim ben.Uzun yıllar 60 Hz ile PUBG gibi oyunlar oynadım. PUBG'de yok efendim 144 Hz yok 360 Hz çıkmış alayım falan hiç gerek yok faydası da yok. 60 Hz oldukça yeterli, CS için de gerekli diyemem ama @Recep Baltaş beyefendinin monitör test ettiği bir video vardı. Middle kapısından CT geçiyordu falan. Oralarda işine yarar diye düşünüyorum onun dışında gerekli değil bence. 60 Hz yeterlidir.

Hz değerlerine çok takılmayın derim ben.Uzun yıllar 60 Hz ile PUBG gibi oyunlar oynadım. PUBG'de yok efendim 144 Hz yok 360 Hz çıkmış alayım falan hiç gerek yok faydası da yok. 60 Hz oldukça yeterli, CS için de gerekli diyemem ama @Recep Baltaş beyefendinin monitör test ettiği bir video vardı. Middle kapısından CT geçiyordu falan. Oralarda işine yarar diye düşünüyorum onun dışında gerekli değil bence. 60 Hz yeterlidir.
Fakir edebiyatından başka birşey değil. Her türlü fark ediyor. 144 Hz monitöre geçtiğimden beri oyunculuğum çok gelişti ve oyunlardan para kazanmaya başladım. Arkadaşımın 60 Hz monitöründe oynayınca oynayamadım resmen. Gereksiz bir yorum.

Fakir edebiyatından başka birşey değil. Her türlü fark ediyor. 144 Hz monitöre geçtiğimden beri oyunculuğum çok gelişti ve oyunlardan para kazanmaya başladım. Arkadaşımın 60 Hz monitöründe oynayınca oynayamadım resmen. Gereksiz bir yorum.
Öncelikle kibar(!) geri bildiriminiz için teşekkürler şöyle Steam profilimi atayım. Edebiyat mı yapıyorum sizde görün. Neden yanlış bilgi vereyim ki? Bir bildiğim var ki konuşuyorum. Oyunculuk gelişmez. Ben internet kafelerde, arkadaşımın evinde 144 Hz, 240 Hz monitörlerle oynadım. Gittim test ettim kendi mouseumu götürdüm. Belki elim alışmaz diye. İnanılmaz farklar olmuyor hatta genelde kendi 60 Hz monitörümle aldığım kill sayıları daha fazla oluyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200121_010217_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
    Screenshot_20200121_010217_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
    163,1 KB · Görüntüleme: 53
Sıkıntı şurda işte: Hz değeri elbette akıcılıkta fark ediyor ama bu tarz bir ekran kartı bunu yaşatamaz. Arkadaş ne kadar cs go oynuyorum dese bile alınmamalı bence. 75 hz yeterli. Gereksiz masraf. Eğer iyi bir ekran kartı kullanmıyorsan ve ağır oyunlar oynamıyorsan.

Son düzenleme:

60 hz yeterli falan değildir hocam
Öncelikle kibar(!) geri bildiriminiz için teşekkürler şöyle Steam profilimi atayım. Edebiyat mı yapıyorum sizde görün. Neden yanlış bilgi vereyim ki? Bir bildiğim var ki konuşuyorum. Oyunculuk gelişmez. Ben internet kafelerde, arkadaşımın evinde 144 Hz, 240 Hz monitörlerle oynadım. Gittim test ettim kendi mouseumu götürdüm. Belki elim alışmaz diye. İnanılmaz farklar olmuyor hatta genelde kendi 60 Hz monitörümle aldığım kill sayıları daha fazla oluyor.

Hocam enteresan yorumlarda bulunuyorsunuz açıkcası. 60 Hz ve 144 Hz arasındaki fark bariz bellidir. Özellikle FPS oyunlarında. Binlerce incelemeye konu olmuştur bu zaten. 144 Hz monitörle az kill aldınız diye o monitör 60 hz'den farksız bir monitör olmuyor açıkcası. Kendi alışkın olduğunuz ortamda daha fazla skor elde etmeniz çok normal bir durum. Kimseye 144 al her maç 30 kill alırsın demiyoruz zaten.
Bir de oynama saatleriniz niye attınız anlamadım. 924 saat pubg oynadığınız için yorumunuzda haklı mısınız yani?
Bu durumda en haklı benim sanırım 2800 saat CS:GO ile...

Dosya Ekleri

• indir.png
    indir.png
    51,8 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı