GTX 750Ti için 144 Hz monitör almak mantıklı mı?

Burada kavga etmiyoruz. Sadece tartışıyoruz. Tartışarak bilgi alış verişi yapabiliriz. Konu kapandı yazmanın bir mantığı yok.
Ben Hz olaylarını çok hissetmiyorum ama sen oyunculuk geliştirme ile doğrudan alakalı olduğunu söylemişsin, doğrudur saygı duyarım ama ben dediğim gibi farkı hissetmiyorum. Hissedenler var mı var. Profil atma nedenim beni bilgisizlikle suçluyormuşsunuz gibi hissetmem. Biraz da tecrübe sahibi olduğumu görmeniz için atmıştım.

Ben Hz olaylarını çok hissetmiyorum ama sen oyunculuk geliştirme ile doğrudan alakalı olduğunu söylemişsin, doğrudur saygı duyarım ama ben dediğim gibi farkı hissetmiyorum. Hissedenler var mı var. Profil atma nedenim beni bilgisizlikle suçluyormuşsunuz gibi hissetmem. Biraz da tecrübe sahibi olduğumu görmeniz için atmıştım.
Bana göre oyunculuk ekipmanlara da bağlı bir durum. Tabii siz bağlı değil derseniz de saygı duyarım. Herkesin kendi fikri vardır. Beni etkileyen bir durum. Fakat şunu söyleyeyim ki emin olun 144 Hz monitöre ilk geçince farkı anlamasanız bile sonraları bir defa 60 Hz bakınca çok değişik oluyor. Oyun sanki donuyormuş gibi hissediyorsunuz. Bu tamamen göz alışkanlığı. Bu arada 144 Hz monitöre geçince zaten ilk başlarda 60 Hz monitöre göre daha kötü oynuyorsunuz. Fakat alıştıktan sonra eskisine göre çok daha iyi olduğunuzu hissediyorsunuz. Bu yüzden 144 Hz iyidir dostum. :)

HZ olayı göz alışıklılığı ister. Yok 2 saat baktım hoşuma gitmedi falan demeyin. Ayrıca oyun her HZ değerinde de oynanabilir abartmayın. 30 HZ bile olsa rahatsız etmez (etmeyebilir) sizi. Göz alışıklılığında bitiyor her şey. VA monitör konusunda ise yanlış hatırlamıyorsam AMOLED ekranlar da bir VA türeviydi ve sıkıntılıydı. Bunu yanlış biliyor isim de gene de bulaşmayın, IPS veya TN panale yönelin.

IPS-VA paneller renkleri daha canlı veriyor fakat oyun için en iyisi TN panel. Çoğu yayıncı TN panel kullanıyor.
444.png

Vay be konuyu açalı baya olmuş hey gidi günler 😀
Ben de aynı durumdayım ama günümüzde ekran kartları çok pahalı monıtor almalı mıyım?
Her şey şu anda aşırı pahalı. İndirimler, kampanyalar, fırsatlar yakaladiginizda ve uygunsa monitör alabilirsiniz. Siz konu açın daha güzel destekte bulunabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı