GTX 750Ti için 144 Hz monitör almak mantıklı mı?

60 hz yeterli falan değildir hocam

Hocam enteresan yorumlarda bulunuyorsunuz açıkcası. 60 Hz ve 144 Hz arasındaki fark bariz bellidir. Özellikle FPS oyunlarında. Binlerce incelemeye konu olmuştur bu zaten. 144 Hz monitörle az kill aldınız diye o monitör 60 hz'den farksız bir monitör olmuyor açıkcası. Kendi alışkın olduğunuz ortamda daha fazla skor elde etmeniz çok normal bir durum. Kimseye 144 al her maç 30 kill alırsın demiyoruz zaten.
Bir de oynama saatleriniz niye attınız anlamadım. 924 saat pubg oynadığınız için yorumunuzda haklı mısınız yani?
Bu durumda en haklı benim sanırım 2800 saat CS:GO ile...
Hocam şöyle düzelteyim o zaman. Hz olayı kişiden kişiye değişir.

Öncelikle kibar(!) geri bildiriminiz için teşekkürler şöyle Steam profilimi atayım. Edebiyat mı yapıyorum sizde görün. Neden yanlış bilgi vereyim ki? Bir bildiğim var ki konuşuyorum. Oyunculuk gelişmez. Ben internet kafelerde, arkadaşımın evinde 144 Hz, 240 Hz monitörlerle oynadım. Gittim test ettim kendi mouseumu götürdüm. Belki elim alışmaz diye. İnanılmaz farklar olmuyor hatta genelde kendi 60 Hz monitörümle aldığım kill sayıları daha fazla oluyor.
Öncelikle fikrine saygı duyuyorum. 60 hz kullanıyorum diyorsun. Arkadaşımdan 144 hz denedim diyorsun. İlk olarak 144hz ilk geçtiğinde tam alışamıyorsun. Oyun sana sanki daha farklı geliyor. Monitörü ilk aldığım hafta adam vuramadım nerdeyse. Gözüm alışamadı. en az 1-2 hafta oynaman gerekiyor ki aradaki performans farkını anlayabilesin.
60-75 belki bir farka sahip değildir ama 60-144 anlaşılır muhtemelen. Özellikle online oyunlar için.
Ben 75 60 farkını cs oynarken hissediyordum.

Öncelikle fikrine saygı duyuyorum. 60 hz kullanıyorum diyorsun. Arkadaşımdan 144 hz denedim diyorsun. İlk olarak 144hz ilk geçtiğinde tam alışamıyorsun. Oyun sana sanki daha farklı geliyor. Monitörü ilk aldığım hafta adam vuramadım nerdeyse. Gözüm alışamadı. en az 1-2 hafta oynaman gerekiyor ki aradaki performans farkını anlayabilesin.
İnternet kafelerin daimi üyesiyim, kişiye göre değiştiği kanaatindeyim ben artık.

Bence 750ti’yi ikinci elden satip gtx960-rx470 gibi ekran kartina gecip,kalan para ile alabileceginiz en iyi monitoru almak daha mantikli olur.

Öncelikle kibar(!) geri bildiriminiz için teşekkürler şöyle Steam profilimi atayım. Edebiyat mı yapıyorum sizde görün. Neden yanlış bilgi vereyim ki? Bir bildiğim var ki konuşuyorum. Oyunculuk gelişmez. Ben internet kafelerde, arkadaşımın evinde 144 Hz, 240 Hz monitörlerle oynadım. Gittim test ettim kendi mouseumu götürdüm. Belki elim alışmaz diye. İnanılmaz farklar olmuyor hatta genelde kendi 60 Hz monitörümle aldığım kill sayıları daha fazla oluyor.
Steam profilinizi atmanızın amacı ne. Dalga geçmek için değil cidden soruyorum. Alışmak denen bir şeyin de var olduğunu biliniz lütfen.

Geri
Yukarı