GTX 860M Kasma Sorunu

Bedirhan57

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo Y 5070 bilgisayara sahibim alalı 1 yıla yakın oldu ilk başlarda böyle kasma olmuyordu the forest oynuyorum full HD ayarlarda 60 FPS alıyorum. 5 saniye sonra kasma oluyor. FPS 10 a kadar düşüyor. 5-6 saniye duruyor düzeliyor sürekli böyle oluyor oyun NVIDIA GPU ile çalışıyor işlemci çalışma ilkelerinde yaptım ama nafile her oyunda böyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU ve GPU ısı değerlerini kontrol etmelisin, muhtemelen sıcaklık sebebiyle performans kaybı yaşıyorsun.

daha önce böyle bir sorunum yoktu yeni yeni olmaya başladı eğer ısınınca düşseydi öncedende düşerdi ekran kartında sorun olduğunu düşünyorum

daha önce böyle bir sorunum yoktu yeni yeni olmaya başladı eğer ısınınca düşseydi öncedende düşerdi ekran kartında sorun olduğunu düşünyorum

Oyunu oynarken sıcaklıkları kontrol et. GPU sürücü güncelleştirmelerini kontrol et, yeni güncelleme gelmiş olabilir veya son kurduğun güncellemeyle alakalı bir sorun olabilir.

Lenovo Y 5070 bilgisayara sahibim alalı 1 yıla yakın oldu ilk başlarda böyle kasma olmuyordu the forest oynuyorum full HD ayarlarda 60 FPS alıyorum. 5 saniye sonra kasma oluyor. FPS 10 a kadar düşüyor. 5-6 saniye duruyor düzeliyor sürekli böyle oluyor oyun NVIDIA GPU ile çalışıyor işlemci çalışma ilkelerinde yaptım ama nafile her oyunda böyle.

60 FPS'den birden 10 FPS'ye düşüyorsa, bu pek de ısınmadan olmuş gibi durmuyor. Hele ki 5-6 saniye sonra düzelmesini de katarsak, ısı kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Nvidia'nın driverlarına evvel ezelden beri sinirimdir zaten. Muhtemelen driver kaynaklı olabilir sorununuz. Bilgisayarınızdaki mevcut driverı DDU ile kaldırıp, yerine eskiden, madem bir yıldır kullanıyorsunuz, kullandığınız, stabil olan driverı kurun, kurarken de sadece grafik sürücüsünü kurun, Nvidia'nın diğer özelliklerini kurmayın. Oyunu o şekilde çalıştırın eğer yine aynı şekilde FPS drop yaşarsanız, Nvidia'nın ayarlarını maksimum performansa çekin, oyunun ayarlarını da mümkün olduğunca performans üzere ayarlayın. Yine aynı sorun olursa, Nvidia Inspector'u indirin, ekran kartının 3D özellikteki performansında hızını 50 değer düşüre düşüre tekrar deneyin.

Eğer driver işinizi çözerse, zaten sorun yoktur. Eğer ayarları kısmak sorununuzu çözerse, basit bir uyumsuzluk veya ekran kartınızın donanımsal olarak performansında bir düşüş vardır, yine sizi idare edecektir. Ancak hızını düşürerek bu sorunu çözüyorsanız, ekran kartının ömrünün azaldığının habercisidir bu... Yok hiçbiri çözmezse, muhtemelen ekran kartında bir fiziksel ve ciddi bir arıza vardır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı