GTX 970 için Mini ITX Kasa

Waifu Impact

Kilopat
Makaleler
10
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1526212193
Bugün bir arkadaşın konusunda gördüm. Mini ITX kasaya mesela Cooler Master Elite 130 Mini-itx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar bu kasaya GTX 970-980 boyutunda ekran kartları sığar mı? Eğer sığıyorsa ATX kasa ile arasındaki farklar boyutu dışında neler olacaktır? Çünkü tatil için bir yerlere gittiğinizde bilgisayar yokluğu çekmemek için iyi bir alternatif gibi. Stok fan sığar mı? Yoksa PSU nun boyutundan daha küçük bir fan mı almamız gerekir. Hangi anakartı önerirsiniz? 250 TL yi aşmaz ise fiyatı iyi olur. Birde son olarak MicroATX ile Mini ITX arasında boyut olarak ne kadar fark var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki ısınma konusunda bir sıkıntı olur mu? Stok fanla 4590 kullanmayı düşünüyorum. Eğer herhangi bir sıkıntı olmaz ise kesinlikle Mini ITX sistem alacağım. Birde Cooler Master Elite 130 Mini-itx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar bu kasaya sığıyor sanırım. Boyutlarına bakacak olursak. @Recep Baltaş. Bu kasaya bir anakart önerin var mı? Diğer kişilerinde önerisine açığım elbet.

Sizce bu nasıl veya değiştirilmesini önerdiğiniz birşey var mı? Bütçe en fazla 3200 TL. Bu arada bu bileşenler kasaya sığar mı? Kablo karışıklığı olmasın diye PSU yu modüler tercih ettim.

Dosya Ekleri

• Elite130-dimensions.jpg
    Elite130-dimensions.jpg
    74,4 KB · Görüntüleme: 530
  • MiniITX.png
    MiniITX.png
    66,9 KB · Görüntüleme: 644
Türkiye' de piyasada bildiğim en küçük ve en hafif kasa Cooler Master Elite 110 ... (260 x 208 x 280 mm ölçüler ve 2.65 kg boş ağırlık)
Ama bu kasa için Mini-ITX tipindeki ekran kartlarından alman lazım. Ekran kartı yandan alıyor havasını, öne 120mm radyatörlü bir sıvı soğutucu takabilirsin illa OC yapmak istiyorsan, ki ben OC siz bir işlemci alıp, kaliteli, düşük profil bir soğutucuyla kullanmanı tavsiye ederim. Önü de radyatör yerine direk hava girişi olarak da kullanırsın. Güç kaynağının fanını da anakarta çevirirsin, egzoz vazifesi görür. 3.5" x 3, 3.5" x 2 + 2,5" x 2, 3.5" x 1 + 2,5" x 3, 2,5" x 4 disk yerleşimlerine de izin veriyor. Sistemi sığdırmak için biraz uğraşman gerekebilir tabi.

Türkiye' de piyasada bildiğim en küçük ve en hafif kasa Cooler Master Elite 110 ... (260 x 208 x 280 mm ölçüler ve 2.65 kg boş ağırlık)
Ama bu kasa için Mini-ITX tipindeki ekran kartlarından alman lazım. Ekran kartı yandan alıyor havasını, öne 120mm radyatörlü bir sıvı soğutucu takabilirsin illa OC yapmak istiyorsan, ki ben OC siz bir işlemci alıp, kaliteli, düşük profil bir soğutucuyla kullanmanı tavsiye ederim. Önü de radyatör yerine direk hava girişi olarak da kullanırsın. Güç kaynağının fanını da anakarta çevirirsin, egzoz vazifesi görür. 3.5" x 3, 3.5" x 2 + 2,5" x 2, 3.5" x 1 + 2,5" x 3, 2,5" x 4 disk yerleşimlerine de izin veriyor. Sistemi sığdırmak için biraz uğraşman gerekebilir tabi.
Kasa güzel, güzel olmasınada ekran kartının mini versiyonunda ne kadar performans değişir? Ayrıca ısınma problemi olmaz değil mi? OC siz bir işlemci almayı düşünüyorum bende. Ayrıca benim topladığım sistemde bir uyumsuz var mı? Yani boyutlarından dolayı sığmaması gibi. @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa güzel, güzel olmasınada ekran kartının mini versiyonunda ne kadar performans değişir? Ayrıca ısınma problemi olmaz değil mi? OC siz bir işlemci almayı düşünüyorum bende. Ayrıca benim topladığım sistemde bir uyumsuz var mı? Yani boyutlarından dolayı sığmaması gibi. @Ali Güngör
Maksimum çalışma frekansı düşer biraz, o kadar. Isınma konusunda ciddi bir problem yaşatmaz. Özellike depolama birimlerini üst tarafa monte edersen. Bu kasaya sistem düşünmüştüm aslında daha önce, şöyle alabilirsiniz:
Eksen Bilgisayar :
upload_2015-5-18_21-51-23.png

İnventus :
upload_2015-5-18_21-52-13.png

Vatan Bilgisayar :
upload_2015-5-18_21-53-13.png

Toplam: 3345,15 TL Soğutucu fanını ters bağlarsanız o da soğutucu bloktan güç kaynağının fanına doğru üfler havayı. Fanı düz takıp, güç kaynağının fanını da yukarı çevirebilirsiniz, sıvı soğutma kullanmadığınız için, öndeki fandan hava gelecek çünkü. Hatta öne bu fanı takıp, daha yoğun hava girişi de sağlayabilirsiniz.

1 TB HDD yeter diye düşünüyorum. İşlemciyi 4590 yapıp modüler olduğu için bu PSU yu alıcam sanırım. Ramların 2x4 şeklinde olması bir sıkıntı yaratmaz değil mi?
132.169.223 CORSAIR Builder CXM Serisi CP-9020060-EU 600W Modüler 80+ Bronze Güç Kaynağı
[TBODY] [/TBODY]

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı