GTX 970 için Mini ITX Kasa

Ben sana şunu söyleyeyim aynı kasayı kendim de kullanıyorum. Kasa hem şık, hem hava akımı iyi, hem de TITAN X dahil tüm kartları içerisine alabilir. Hiç düşünme al.

Alacağınız işlemciyi overclock edecek misiniz? Eğer etmeyecekseniz işlemci soğutucusuna gerek duyacağınızı sanmıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam tam anakartın üstünde 14 cm'lik bi fan yeri var bununla gavet havadar olacaktır. Çünkü anakartı üstü bomboş.

Malesef 450 watt 970 için yetersiz. Aksi halde Sugo SG05 en küçük model olarak alınması daha mantıklı olurdu.
Bu arada konsol tarzında olsun istersen Silverstone RVZ01 veya yeni çıkan RVZ02 bakabilirsin. RVZ02 yi tam inceleyemedim ama RVZ01 hatırladığım kadarıyla 13'' lik ekran kartlarını destekleyebiliyor. Ama bazı olumsuz yönleri var. Mesela 1.si içinde psu olmamasına rağmen 300 TL ve SFX formatında psu destekliyor. Bunu bulmak ta almakta sana pahalıya patlar.
Evet ben de sadece opsiyon olarak söyledim zaten. Ve şu an maalesef Raven yok Türkiye' de.
Ayrıca 450W Bronz yetersiz gelmez. OC siz çalıştırır.
@Silinen üye Seçtiğin güç kaynağını tavsiye etmem Seasonic SEA-M12II-620 tercih etmelisin. Çok daha kaliteli ve seçtiğin güç kaynağı gibi bu da yarı modüler.

Öncelikle hayırlı olsun diyeyim ama ufak bir sorunun var gibi. Dediğim bi 10,5'' lik ekran kartlarını destekliyor yazıyor ama pratikte işe yarar mı bilmiyorum. Bu yüzden Asus'un sitesinde botuna baktım tam 28 cm'di kasa ise tam 28,5 cm. Bu riski almaya değer mi bilmiyorum. 2. olarak SG08 de anakartın üstü tamamen boştu ve havalanması kolay olacaktı. SG13 te ise tam boy bi psu direk anakartın üzerine gelicek. Bunun için stok soğutucu yeter mi bilmiyorum. Son olarak sen parçaları sinerjiden toplamışsın ama bende girip bi fiyatlara baktım. Senin topladığından daha pahalı fiyatlar karşıma çıktı. Ekran kartının linkini atar mısın?
Asus VGA STRIX-GTX970-DC2OC 4GB 256Bit GDDR5 16X  1.203,84 TL

Tek bir sorum olucak ondan sonra kasaya kesin olarak karar vereceğim. SG08 de PSU modüler olmadığı için montajda ve sonrasında bir modüler güç kaynağına karşı sıkıntı olur mu?

1200 TL yazıyor işte ama neden senin alış-veriş listende 1000 TL yazıyor. Kafamda deli sorular.
Çünkü o KDV'siz fiyatı :D

Tek bir sorum olucak ondan sonra kasaya kesin olarak karar vereceğim. SG08 de PSU modüler olmadığı için montajda ve sonrasında bir modüler güç kaybağına karşı sıkıntı olur mu?
Kablo düzenlemesi için uğraşmanız lazım ama yapılamayacak gibi değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kasa aynı model değil, ama yol gösterici olabilir.

Tek bir sorum olucak ondan sonra kasaya kesin olarak karar vereceğim. SG08 de PSU modüler olmadığı için montajda ve sonrasında bir modüler güç kaynağına karşı sıkıntı olur mu?

Çünkü o KDV'siz fiyatı :D
Ben KDV yi kaçırmışım :) Sorunuza dönersek SG05 kasasına (en küçüğü olur kendisi) modüler olmayan bir psu ile montaj yaptıklarını gördüm. Yani bi sorun çıkacağını sanmıyorum. Ama garantisini veremem tabiki.

Bahsettiğim şey Firestorm'un attığı video :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı