GTX 970 Overclock Değerleri

heavystorm01

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Gece gece uyku tutmadı ve ekran kartına biraz işkence etmek istedim. Kart Gigabyte GTX 970 G1 Gaming.

Kartın fabrika çıkışlı değerleri:
Core Clock: 1329 Mhz
Memory Clock: 7000 Mhz

Overclock sonrası değerler ise:
Core Clock: 1480 Mhz
Memory Clock: 7350 Mhz

Stok Hızda Furmark Testi:
FurMark Stok.jpg

OC'li Furmark Testi:
Furmark 1928-1450.jpg

Stok Hızda Valley Testi:
Valley Stok1.jpg

OC'li Valley Testi:
Valley 1928-1450.jpg

Oyunlarda test etme imkanım olmadı fakat Benchmark testlerinde yaklaşık 8 FPS artış sağladım.

Yarın gecede işlemcinin limitlerini zorlamayı düşünüyorum. Geçenlerde 4.8 Ghz'de stabiliteyi sağlamıştım. 5 Ghz deneyelim bakalım.:)

Memory Clock'u daha fazla arttırdığım zaman stabiliteyi yakalayamıyorum. FPS'ye faydası ne kadar acaba merak ediyorum?
@er36po

Zaten elindeki ekran kartı anlık görüntüyü çok hızlı işliyor. Bellek hızını arttırma bence, kalsın. FX 8150 kullandığım için O.C etsem bile benim ekran kartı performansı artmaz. :p

Bellek hızını arttırmak tam olarak ne gibi bir kazanç sağlıyor? Core Clock'u azıcık bile arttırsam FPS artışı olarak geri dönüyor.

Merhaba 1480 diyorsunuz ama 1450 Mhz orda bende eve gidince yapıcamda power limit temp limit nedir tam olarak yazarmısınız aynısını yapmak istiyorum aynı karttan var bendede

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı