MSI GTX 970 Overclock

Ardaburc

Hectopat
MSI GTX 970 ekran kartım var overclock yapmak istiyorum ama merakım şu: Ne kadar OC yapabilirim, ne kadar performans artışı alırım ve OC yapmaya değer mi? Herhangi bir program var mı yapabileceğim Overclock'un üst sınırıni gösteren?

Power limit "110"
Core Clock "180"
Memory Clock "500"

Burada ki değerlere 10+ ekleyerek çıkabilirsin. Yetmezse voltaj arttır.

PSU burada çok önemli 550w - 500w arası "cpu" da overclock varsa ekran kartı yada işlemciye güç yetmiyor.

GTX 970 4GB OC VS 1060 6GB

Benim kendi yaptığım "GTX 970 OC" profili tabi alınan markalara göre değişiyor. İstersen Discord
destek verebilirim.

Değer mi konusuna gelirsek. Senin kullandığın sistem ile de çok alakası var . Kullandığın programlar yada oyunlar "CPU", "GPU" , "RAM" bütün bileşenler performansa etki ediyor. "GPU" performansına odaklanırsak 10 - 15 fps artışı yakalarsın en yüksek 10 diyelim diğer bileşenler etken bu arada.

Son düzenleme:
OC yapmana inan bana gerek yok 8-9 FPS den fazla artış yaşamayacağını öngörüyorum 60 alıyorsan 69 , atıyorum 20 alıyorsan da 29 a geçiş çok da fark sağlamıyacak hiç uğraşma bence.

Düzgün bileşenler ile ve bütün riskleri göze önüne alarak uç noktalar da değil sistemin kaldırabileceği kadar OC bence yararlı .
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus MAXIMUS VIII HERO Performance Results - UserBenchmark

Benim sistemim :

Asus SABERTOOTH 990FX R2.0 Performance Results - UserBenchmark

"GTX 970"i ne hallere getirmişler :).

Bu sitede kullandığınız parçaların başka bilgisayarlar da nasıl performans verdiğini görebilirsiniz ve sizin bilgisayarınızda ki performansları karşılaştırabilirsiniz. Bu uç bir örnek tabi ki :)

Son düzenleme:
2560x1440 p de oynuyorum sistemim şu şekilde
I3 7300t
Msi Gtx 9708 gb ddr4 ram
450w (gayet yeterli 500w biraz gereksiz benim sistemime)
B250m-a gerisini söylemeye gerek yok herhalde gpu tam yükte en fazla 69 derece oluyor
Girdim yalnız 1 saat kadar aktif olmayacağım işim var

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı