GTX 970 Sistem GTA 5 Düşük FPS Problemi

ozanarik

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS Strix GTX 970 ekran kartım var, işlemci 6700K. Anakart ASUS Z170 Pro Gaming ve RAM de Kingston HyperX 8 GB 2400 MHz. Bu donanımlarla GTA 5'te Technopat kanalındaki test videosunda kullanilan grafik ayarlarıyla oyunu actigim zaman 20 FPS ile başlıyorum ve bu civarlarda dolaşıyor (benchmark testinde) ama Technopat videoda 90 FPS ile başlıyor ve daha da artıyor. Bu konu çokça canımı sıkmaya başladı, sizce bunun sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediklerinizi yapmak için oyunu açtım 70-80 FPS almaya başladım. Daha sonra ESC'ye basıp grafik ayarlarına bakmak istedim, hiçbir ayara dokunmadım ve oyuna geri döndüğümde 26 FPS ile başladı oyun.

Dosya Ekleri

• GTA5_2016_08_26_22_34_23_655.jpg
    GTA5_2016_08_26_22_34_23_655.jpg
    281,8 KB · Görüntüleme: 133
Afterburner program ayarlarından İzleme sekmesinde CPU kullanımı ve sıcaklığı, RAM kullanımı gibi seçenekleri de aktifleştirin. GPU kullanımı %30'lara düşmüş, sebebini bulmamız gerek.

6500 MB RAM kullanımı var, sistemde toplam 8 GB RAM varsa kasabilir. 8 GB'ın tamamını kullansa sistem donar zaten. Yükseldiği için kasıyor olabilir.
Rehberi inceleyin, sizden ne isteniyorsa ona uyarak bu Log Paylaşımı konusuna cevap halinde raporu paylaşın. Yetkili arkadaşlar ilk fırsatta bir sorun var mı diye kontrol edeceklerdir.

Benim de takılma problemim var. 6700 MB RAM kullanımından sonra oyun sık sık donuyor. GPU kullanımı droplanıyor. Ama sizinki drop gibi değil yanlış anlamadıysam. Sıkıntı RAM'de olabilir. Ben Advanced SC yazılımıyla yarım saatte bir ram temizleyerek problemi önlemeye -çalışıyorum-. Siz de deneyin.

Yalnız, az önce CS:GO'ya girdim ve 300 FPS aldığım oyunda 45-50 fps alıyorum şuan acaba nedir bunun sebebi?

Bu arada GPU kullanımı:%9 bu sorunu çözmemiz lazım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı