GTX 980Ti Marka Tavsiyesi

Asus 980ti matrix mi? Evga kingpin 980ti mi?

• Oy verenlerin toplamı
    18
  • Anket kapandı .

Adil dede

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir sistem toplayacağım anakartından işlemcisine hepsinde karar kıldım.

Ekran kartı olarak GTX 980 Ti alacağım fakat marka olarak özellikle Asus 980ti Matrix ve Evga Kingpin 980 Ti arasında seçim yapmakta zorlanıyorum.

Aslında yaklaşık 1 haftadır çeşitli forumlarda ve burada konulara göz atıyorum. Markalar arasında araştırıp öğrenebildiğim kadarıyla seçenekleri ikiye düşürdüm. Sizlerden değerli tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Nvidia kartlarda her zaman, Evga tahtın sahibi olmuştur. :) Global garantisi olsun, performansı olsun, kalitesi olsun, estetik görünüşü olsun, her zaman benim için favoridir. :) Rakı masasında muhabbet neyse, Nvidia'da da Evga o. :)

@dgknovck Evga daha önce hiç kullanmadım ama yurt dışı forumlarda baya övülüyor.

@GamerBurkay hocam nedense g1 göz ardı ettim pek incelemedim. Kısa zamanda onuda inceleyeceğim. Kingpin amazon da filan,uygun sayılır bütçeme göre tabi.

Hocam ben şuan GTX 980 Tİ alabilecek olsam. Evga yada Gigabyte düşünürdüm. :) Evga Nvidia'da tahtın sahibi ve benim favorim Evga, ama Gigabyte göz ardı edilecek bir kart değil bak sana link atayım incele istersen. OC konusunda fena. :)

Bu link sıvı soğutmalı olanı, tıkla.
Bu link ise G1 modeli olanı, tıkla.

GeForce GTX 980 Ti cards compared
Burda kartların ne kadar OC edildiği ve işlem sonucunda ısıları yazıyor. Orda kullanılan Evga kartın bir üst modeli olarak bu kartı düşünebilirsiniz hazır indirime girmiş.
Amazon.com: EVGA GeForce GTX 980 Ti 6GB SC+ GAMING ACX 2.0+, Whisper Silent Cooling w/ Free Installed Backplate Graphics Card 06G-P4-4995-KR: Computers & Accessories
Bu kart büyük ihtimalle G1'den daha fazla performans sağlayacaktır.

Hocam SC en giriş seviyesi olandır. Kıngpın ise en üst seviye. Yanlışınız var :)

Bu arada Ben de Evga öneriyorum :)

http://www.amazon.com/EVGA-Installe...&ie=UTF8&qid=1458601771&sr=1-1&keywords=980ti

Classfield versiyonunu atıcaktım yanlış olmuş. Kingpin diğer modellerden güçlü ama arada ki fiyat farkı biraz fazla olduğu çok tercih edilmiyor. Aynı şekilde Msi Sea Hawk'da çok güçlü ama yine fiyatı performans farkına göre yüksek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunada bakabilirsiniz isterseniz.

http://www.amazon.com/EVGA-Installe...&ie=UTF8&qid=1458601771&sr=1-1&keywords=980ti

Classfield versiyonunu atıcaktım yanlış olmuş. Kingpin diğer modellerden güçlü ama arada ki fiyat farkı biraz fazla olduğu çok tercih edilmiyor. Aynı şekilde Msi Sea Hawk'da çok güçlü ama yine fiyatı performans farkına göre yüksek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bütçe varsa tabi ki alınabilirler ama kullanan bir arkadaşım Evga Gtx 980Ti SC ve Evga Gtx 980Ti kıngpin arasında, OC yapılmayınca hiç fark hissetmemiş ama kartın çalışma sıcaklığı epey bir düşmüş. Yani böyle bir kartı OC yapılmayacaksa gereksiz gördüğünü de söylemeliyim :)

Sanırım. Evga kingpin de karar vereceğim önümüzdeki 1 hafta içinde sipariş veririm diye düşünüyorum. Oc olayına ise sadece oyun oynarken 2k görüntü kalitesi istediğim zaman larda girerim diye düşünüyorum. Bu kartları kullanırken 1080p de oyun oynamak kartlara haksızlık olur gibi

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı