GTX 980Ti Marka Tavsiyesi

Asus 980ti matrix mi? Evga kingpin 980ti mi?

• Oy verenlerin toplamı
    18
  • Anket kapandı .
Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir sistem toplayacağım anakartından işlemcisine hepsinde karar kıldım.

Ekran kartı olarak GTX 980 Ti alacağım fakat marka olarak özellikle Asus 980ti Matrix ve Evga Kingpin 980 Ti arasında seçim yapmakta zorlanıyorum.

Aslında yaklaşık 1 haftadır çeşitli forumlarda ve burada konulara göz atıyorum. Markalar arasında araştırıp öğrenebildiğim kadarıyla seçenekleri ikiye düşürdüm. Sizlerden değerli tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

ASUS ve EVGA arasında gidip gelebilirsin, fiyat performans araştırması yap ve kararını ver :)
Ben ASUS tercih ettim neden ?
Fiyatı uygundu aldığım yerde ve çok stabil bir kart aldım, asıl en güzel şeye gelirsek voltaj değeri en düşük ekran kartı neredeyse performansa göre olağan üstü düşük :) ben de toplam kasa güç tüketimi oyun esnasında 300 350 arası. sadece ekran kartının 150 küsür civarı. İyi araştırın ama EVGA ile ASUS arasında bir tercih yapacaksanız, Parmağınızı bir yalayın OOOOOOO piti piti diyip başlayın :D ikisinden de pişman olmazsınız :D

Nvidia kartlarda her zaman, Evga tahtın sahibi olmuştur. :) Global garantisi olsun, performansı olsun, kalitesi olsun, estetik görünüşü olsun, her zaman benim için favoridir. :) Rakı masasında muhabbet neyse, Nvidia'da da Evga o. :)

EVGA her zaman tahtın sahibi değildi ASUS du ama bu son dönemde EVGA büyük atak yaptı ciddi yatırımlar ile ASUS gibi dev bir firmayı zorladı ve hatta bazen geçti diyebiliriz :) ben yine sadece ASUS ya da EVGA diyemem, sizinde dediğiniz gibi estetik EVGA da üst düzey performans eşit gibi . ama çözümü kolay OOOOOOOO PİTİ PİTİ :D uahauhaa küçük ikende sorunları bunun ile çözerdik yine çözeriz dimi :D

Sanırım. Evga kingpin de karar vereceğim önümüzdeki 1 hafta içinde sipariş veririm diye düşünüyorum. Oc olayına ise sadece oyun oynarken 2k görüntü kalitesi istediğim zaman larda girerim diye düşünüyorum. Bu kartları kullanırken 1080p de oyun oynamak kartlara haksızlık olur gibi

Bence bekleyin derim yeni nesil ekran kartları çıksın ondan sonra karar verin bir kaç ay daha sabredin ;)

Son düzenleme:
Evga'nın sıvı soğutmalı ekran kartını, Asus Matrix, veya Msi Lightning 980ti almalısınız. Ben olsam Msi 980ti lightning alırım. Ona da bi bakmanızı öneririm.

Gigabyte G1 veya Zotac öneririm.

Unutmuşum şu anda en iyisi Galax HOF.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı