GTX1060 Battlefield 1 ve GTA V Kasma Sorunu

recep57

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar problemim GTA 5 ve battlefield 1 de belli bir süreden sonra anlık takılma ve eş zamanlı olarak ses takılmaları. İşlemci veya ekran kartı sıcaklıklarında problem yok, 65C'yi geçmiyorlar. Takip ederek GTA 5'e girdikten sonra RAM kullanımının yavaş yavaş arttığını gördüm. 8GB RAM olduğu halde 6-6.5 GB yukarısına çıkmaya başlayınca söylediğim gibi takılmalar başlıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. İstediğiniz her şeyi yaparım. SS, test vb...

Sistemim:

İNTEL İ5 6600K
NVIDIA GTX 1060 6GB
Z170 PRO GAMİNG
8GB 2800MHZ GSKİLL RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev yöneticisinden RAM kullanım oranı yüksek uygulamaları kapatın. BF1'de önerilen 16 gb ram ona birşey diyemem. Ama GTA5'te öyle olmaması lazım.

GTA 5, 8 GB RAM'i geçiyor mu ?

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri
  • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1.
  • İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPU) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPU)
  • Bellek: 8GB.
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB.
  • Ses kartı: %100 DirectX 10 uyumlu.
  • Sabit Disk Alanı: 65GB.

Hepinize ilginiz için teşekkürler. Fakat şöyle bir şey var. Masaüstünü almadan önce laptopta oynuyordum ve GTA 5'i story modunda hiç kasmadan 8GB ile oynuyordum. Acaba Story modda daha az mı RAM yiyor? Şimdi story modda açsam denesem RAM kullanımı düşer mi ?

Evet story mod'da daha az yiyor. Online'de daha çok detay ve daha fazla hesaplama var.

Peki diğer 8 GB'lık PC'de niye takılma sorunu olmuyordu? Madem bunda var ondada olması lazımdı öyle değil mi ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı