GTX950 için İslemci Önerisi

Ansatsu1903

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Technopat Ailesi :)
  • Asus GTX 950 2GB
  • 2x4GB=8GB DDR3 RAM
  • i3 530 2.93 GHz İşlemci
  • 1TB HDD
Forumdaki arkadaslar islemci darbogaz yapiyordur dediler.
Onun icin islemci önerisi almak istiyorum. Yaklasik 600 TL civari bir butce ayirabilirim.
Veya oyunlarda daha iyi performans icin ne yapabilirim?

Bir de ekran kartımı monitorume VGA donusturucu ile bagliyorum. Hizi etkilemez diye dusünuyorum.

Oyunlar icin kullanacağım. AMD islemciler daha uygun fiyatta duruyor. AMD tercih etsem nasıl olur? Hic AMD islemci kullanmadim. Klasik Intel gidiyor kafamiz :) AMD iyi oyun performansi sunuyorsa AMD alayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar Technopat Ailesi :)
  • Asus GTX 950 2GB
  • 2x4GB=8GB DDR3 RAM
  • i3 530 2.93 GHz İşlemci
  • 1TB HDD
Forumdaki arkadaslar islemci darbogaz yapiyordur dediler.
Onun icin islemci önerisi almak istiyorum. Yaklasik 600 TL civari bir butce ayirabilirim.
Veya oyunlarda daha iyi performans icin ne yapabilirim?

Bir de ekran kartımı monitorume VGA donusturucu ile bagliyorum. Hizi etkilemez diye dusünuyorum.

Oyunlar icin kullanacağım. AMD islemciler daha uygun fiyatta duruyor. AMD tercih etsem nasıl olur? Hic AMD islemci kullanmadim. Klasik Intel gidiyor kafamiz :) AMD iyi oyun performansi sunuyorsa AMD alayım.

AMD'nin Zen mimarili işlemcileri ile Intel'in 7. nesil işlemcileri çıkacak yeni yılda. Yeni yılı beklemeni tavsiye ederim.

Elinizdeki işlemci çok eski ve o nesile ait işlemciyi ancak 2. elden bulabilirsiniz. Kaldı ki alacağınız ürün yine çok eski olacağı için gerek yok. Anakart, işlemci ve ram değişikliğine gitmeniz en mantıklı seçenek olacaktır. Elinizdeki bu ürünleri 2. elden satabilirseniz eğer satın bütçeyi 750 lira civarına çıkartabilirseniz Skylake tabanlı bir sisteme geçiş yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı