GTX970 GTA 5 Düşük FPS Sorunu

A4WPinkman

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Technopat'ın GTX 970 ile yapmış olduğu Gta V videosunu izledim, benchmark yaptığında 80-100 arası fps gözüküyordu. Geçenlerde Gta V girdim benchmark testini açtım ve 60 fps'i zar zor geçiyorum, oyun ayarlarını da videodakilerle aynı olarak ayarladım ama düzelmiyor. İşlemcim i5 6500, ekran kartım ise Asus gtx 970 o.c edition.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence 50 FPS 1080P için gayet normal, çünkü oyun yapay zeka ağırlıklı ve CPU kullanımınız da %80 diye belirtmişsiniz oyun içindeyken. Ancak grass quality gibi CPU'yu gereksiz yoran ayarlar kısılmalı, onun yerine doku kalitesi arttırılmalıdır.

Hocam peki benim işlemcim i5 6500 , işlemcisi i7 6700 ve ekran kartı benimki ile aynı model olan arkadaşım, 80-90 fps alırken ben nasıl 50 alıyorum neresi normal anlamıyorum ki ? Bir işlemci 20-30 fps fark ettiriyorsa tamam sıkıntı yok benim için de.(Oyun ayarları aynı.)

i5-6500 ideal bir işlemci ama yenilmez diye bir kaidesi yok. Oyun yapay zeka ağırlıklı, işlemciniz yeterince güçlü gelmiyor ve haliyle bir darboğaz yaşanıyor. Yapay zeka ağırlıklı ayarları kısmadığınız müddetçe 50 FPS ile oynamaya devam edersiniz. Size tavsiyem POPULATION AYARLARINI (population denisty vs.) düşürmeniz. Lütfen yazdığımı uygulayın.

H1Z1 oynamış biri değilim, o oyun için yorum yapamam ama siz sanırım işlemcinizi kuantum işlemci gibi görürseniz çok hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. GTA 5'e gelince size popülasyon ayarlarınızı kapatınız dedikçe denediğinize dair bir yorum da almadım, siz bilirsiniz hocam, karar sizin. Ayrıca o işlemcinin kötü olduğunu kastetmiyorum, çok iyi olduğunu da. O işlemci 4 mantıksal çekirdeğe sahipken i7-6700 8 mantıksal çekirdeğe sahip. Aralarında yapay zeka ağırlıklı oyunlarda performans olarak illa fark olacaktır.

İşlemcimi kuantum falan gördüğüm yok hocam, GTA V'de dediğiniz ayarları deneyemedim çünkü hesabımda bir sıkıntı var giremiyorum oyuna. İşlemcisi İ5 4590 olan arkadaşlarım da var onlarda da fps benden iyi, technopat'ın videosundaki işlemci i5 4670K, benchmark'ta 100 fps'in altına zor düşüyorlar i5 6500 ile i5 4670K arasında 40-50 fps fark varsa o zaman ben bir şey bilmiyorum hocam.Oyun içi fps'leri de 80 altına düşmüyordu, benimki 45-50 üzerine çıkmıyor, ram lazımsa ram lazım diyin 8 gb daha alayım ama ayarları düşürün demeyin artık tüm ayarları aynı yapıyorum yine fps artmıyor.

H1Z1'i bilmiyorumda ben GTA5 de very high ayarlarda 1920x1080p de 100 ile 140 arası aliyorum FPS yi

işlemcim i5 6600k
ekran karti Msi GTX 970 4G
Öyleyse 2 ihtimal var, ya @A4WPinkman hocamızın işlemcisi tam performans ile çalışmıyor, ya da sizin ayarlarınızda popülasyon ayarları düşükte. En fazla ihtimal verdiğim ise CPU'nun orjinal frekansının altında çalışması, eğer oyundayken/oyunlardayken orjinal frekansının altında çalışıyorsa sorun büyük olasılıkla bu, fakat orjinal frekansında ise artık diyebileceğim bir şey yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam izlediğim videoda population ayarları full'de, 2K çözünürlükte, MSAA ayarları 8X' de 60 fps'in altına düşmedi GTA V'de. Ekran kartlarımız aynı, işlemcilerimiz aynı, adamın ram' i de 8 gb(2133mhz) benimki ile aynı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı