GTX970 GTA 5 Düşük FPS Sorunu

A4WPinkman

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Technopat'ın GTX 970 ile yapmış olduğu Gta V videosunu izledim, benchmark yaptığında 80-100 arası fps gözüküyordu. Geçenlerde Gta V girdim benchmark testini açtım ve 60 fps'i zar zor geçiyorum, oyun ayarlarını da videodakilerle aynı olarak ayarladım ama düzelmiyor. İşlemcim i5 6500, ekran kartım ise Asus gtx 970 o.c edition.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam diyeceğim ayarlar çok saçma gelebilir ama bir de öyle deneyiniz.
1-Depth Of Field'ı kapatınız.
2-Grass Quality ve Shadow Quality'i mediuma getiriniz.
3-Distance Scaling'i yarıya düşürünüz.

EKRAN KARTI: Asus GTX 970
İŞLEMCİ: i5 6500
RAM: Corsair Vengeance 8gb 2400mhz ddr4
ANAKART: MSI B150 GAMING M3(2133mhz)
HDD: Wd 3,5" Caviar Blue 1tb 7200rpm
Oyun ayarlarım resimlerdeki gibi.

Bu sistem güncel ancak bana sorarsan anakartı bunu tercih etmeliydin bir de arkadaşlar atlıyorsun dediğinden yola cıkarak online oynadığını düşünüyorum bu kasmalar sadece onlinedamı var yoksa offlineda da devam ediyormu online oynarken internetinizin hızına göre anlık fps düşüşleri yaşıyabilirsiniz.
  • MSI Z170A GAMING PRO Intel Z170 Express 3600MHz(OC) DDR4 Soket 1151 ATX Anakart

Hocam bir de oyunlarda kitlenme sorunu yaşıyordum(2 haftada 1 oluyor) anakart'tan kaynaklandığını düşünüyorum, vatan'a gitsem değiştirmezler mi garantisi falan duruyor hala?
Bana kalırsa sisteminde bir yerde dar boğaz var iyi bilen birine baktırmak gerek.
ben anakart diye tahmin ediyorum.

Ayarlar'ın fotoğrafı konunun üstüne doğru var hocam. Az önce kitlenmeyi yaşadım kulaklıktan çıkan sesleri v.b videoya aldım vatan'a gittiğimde göstereceğim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı