GTX980 Ti uyumlu işlemci ve anakart

burak1953

Hectopat
Arkadaşlar ben 1 hafta sonra Allah'ın izniyle bir oyun bilgisayarı toplayacağım. Technopat sayesinde bilgisayar toplamayı az çok öğrendim. Neyse konunun dışına çıkmayalım.

Ben Nvidia GeForce GTX980Ti ekran kartı almayı düşündüm ama bu ekran kartına uyan işlemci ve anakart hangisidir ?

Sadece oyun bilgisayarı toplayacağım o yüzden i5 4690k işlemci ve MSİ Z87-G43 anakart düşündüm. Ama bunlar birbirlerine uyuyor mu onu siz değerli Technopat izleyicilerine bırakıyorum. Sistemin tamamı ise şöyle:
  • Ekran Kartı:MSi GTX980Ti
  • İşlemci:i5 4690k düşünüyorum)
  • Anakart:MSİ Z87-G43 düşünüyorum)
  • Ram:Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Beast DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram
  • Harddisk:WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
  • SSD:Kingston 120GB HyperX 3K Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 555MB / Yazma 510MB)
  • Kasa:CORSAIR CARBIDE SERİSİ WAMP/SPEC-01 80PLUS 550W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA
Sistem bu kadar bu sistem uygun mu ? Ve işlemci,anakart uygun mu ? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçeye HDD 'den kısılmaması gerektiğini düşünüyorum. Tercihinizi WD 3,5 Black SATA 'dan yana kullanın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı