Güç, boy ve aşağılanma psikolojisi

Başlığa ne yazsam tam bilemedim önceden de açmıştım bu tarz konu da pek tatmin olamadım. Güç ve boy konusunda çok takıntım var özellikle yakın çevreden veyahut arkadaşım olunca daha da beter oluyor benden güçlü veya daha uzunsa beni çok aşağılıyormuş gibi hissediyorum. Bu durum bende bayağı bir öfke yaratıyor. benden önceden kısa olup şimdi ben kadar ya da daha uzunsa da aynı olay bilek güreşi vs. güç olayında da aynı şekil yardım falan al da demeyin. Spor salonunda gidiyorum ağırlık falan yapıyorum, yapabildiğim kadar kilo falan var. Göbek ve yağ var çok eritmeye çalışıyorum ama yeme düzenim yok. Boy konusunda da 173 boy 174-175 sanırdım kendimi abi ölçtü 173 çıktı. Evde de bazen 174-175 çıkıyor bazen daha da düşük yani 173'üm kısaca. Bu beni daha da delirtiyor kısaca durum. Bu ne yapmam lazım? Mental olarak pek iyi sayılmam zaten ama psikoloji çok kötü bir yandan da hırslı.
Spor salonuna gitmeyi bırakma. Yapabiliyorsan dövüş sporları da yap. 1.74 boyundayım yıllarca karma dövüş sanatlarıyla ilgilendim, eminim ki özgüvenin çok artıcak. Ayrıca 1,60 bir eş bulunca boyunun kısalığını falan da unutuyorsun zaten :D

Spor salonuna gitmeyi bırakma. Yapabiliyorsan dövüş sporları da yap. 1.74 boyundayım yıllarca karma dövüş sanatlarıyla ilgilendim, eminim ki özgüvenin çok artıcak. Ayrıca 1,60 bir eş bulunca boyunun kısalığını falan da unutuyorsun zaten :D
Eşe falan gerek yok ben sadece bu boy ve güç mevzusunu aşmam lazım gücü arttırabilirim ama boy çok zor.

Hayatım boyunca hep boyum yüzünden dalga geçildim hocam bunlar boş işler vallah 1:73 olduğun için üzülüyorsun ben 1:58'im benim halimi düşünün ve de güçsüzüm bence takmayın hocam şahsen ben takmıyorum artık eskisi kadar dalga geçilmiyor ama yolda giderken bazı kızlar bana cüce,1:10 musun falan diyorlar pek önemsemiyor bence bunları sizde önemsemeyin kendimi ben oyun oynayarak mutlu ediyorum bu konulardan uzaklaşıyorum sizde bir şey bulun ve uzaklaşın.

Hocam ben 195 boyunda 140-150 kilo arasıyım. Tahmin edebileceğiniz üzere spor yapmasam bile spor yapan birisine göre kat ve kat daha güçlüyüm fakat emin şu konuda emin olabilirsiniz. Dış özellikler belli bir yaşa kadar iş yapıyor ondan sonra sizin iç özellikleriniz devreye giriyor. Yani bir ortamda bir, mekanda bir, iş yerinde hiç kimse sizi dış görünüşünüze göre yargılamıyor (yargılamaktan kastım güzel, çirkin mevzuları değil) herkes sizin ne bildiğinize ve onlara ne katabileceğinize bakıyor. Siz şu anda boyunuza kilonuza takmak yerine kendinizi geliştirme yolunda ilerlerseniz ileride insanlar sizin dış görünüşünüze değil de bilgi birikiminize ve donanımınıza bakacağı için ister istemez onların gözlerinde güçlü biri gibi gözükeceksiniz.

@LEGEND.35 sizin içinde geçerli hocam bu.

Hocam ben 195 boyunda 140-150 kilo arasıyım. Tahmin edebileceğiniz üzere spor yapmasam bile spor yapan birisine göre kat ve kat daha güçlüyüm fakat emin şu konuda emin olabilirsiniz. Dış özellikler belli bir yaşa kadar iş yapıyor ondan sonra sizin iç özellikleriniz devreye giriyor. Yani bir ortamda bir, mekanda bir, iş yerinde hiç kimse sizi dış görünüşünüze göre yargılamıyor (yargılamaktan kastım güzel, çirkin mevzuları değil) herkes sizin ne bildiğinize ve onlara ne katabileceğinize bakıyor. Siz şu anda boyunuza kilonuza takmak yerine kendinizi geliştirme yolunda ilerlerseniz ileride insanlar sizin dış görünüşünüze değil de bilgi birikiminize ve donanımınıza bakacağı için ister istemez onların gözlerinde güçlü biri gibi gözükeceksiniz.

Hacı 195 boyunda 150 kilo adam devsin bu sana dış görünüş olarak baya güç katar yani seni uzaktan göre biri seni güçlü sanar sanmakla olmuyor gerçi bu sana kalmış birşey iş ortamında bir şey olmuyor fakat ben kendimi kimseye göre şekle sokmuyorum dediğim gibi ben bunu sadece kendim için istiyorum başkalarına şey gözükmek için değil yani.

Pek katılmıyorum dostum söylediklerine. İnsanlar dışını beğenmediği şeyin içini merak etmezler. Tabiki şu var arkadaş boyuna taksın demiyorum zaten yukarıda güzel bir açıklama yaptığımı düşünüyorum.

Geri
Yukarı