Güç Kaynağı (PSU) Tier List V2!

@Recep Baltaş abi etiketlediğim için özür dilerim fakat internette de düzgün bir kaynak bulamadım PSU kutusundan 3x 4+4 PSU kablosu çıktıda bunları ekran kartına bağlayabiliyor muyuz?
Konuya sonradan dahil olmuş olacağım ama 8 pin CPU kablosuyla 8 pin PCI-E kablosunun uçları tamamen farklı. 8 Pin CPU Kablosunu ekran kartı güç girişlerine istesen de takamazsın. Ekran kartı için iki kablo mu yoksa tek kablo mu konusunda internette bir çok bilgi dolaşıyor ama doğruluğuna vakıf değilim. Recep Baltaş'ın Hangi kablo nereye takılır videosunda "imkan varsa iki ayrı kablo takın" demesinden sonra biraz araştırdığımda tek kablo maksimum 250W verdiği için 250W ve üstü güç tüketimi olan ekran kartlarına tek kablo kullanmayın deniyor ama uzun süre RTX 3080'i öyle kullandım. Güç kısma durumu falan olmadı. Hatta Seasonic'in içinden çıkan manuelde böyle bir şey yazdığına dair iddialar var. Senin kartın 400W gibi güçler çektiği için iki ayrı kablo kullanmanı tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ben Hydro k kullanıyorum şu ana kadar hiçbir sıkıntı olmadı.

İfadeler: RPM
Ama D sınıfına koymuşsunuz?

Sadece sorun yaşayıp yaşamamasına göre koymuyor.

Korumalar, iç yapı, kapasitörler falan filan bunlara bakarak yerleştiriliyor.

Technopat PCKolik'e sistem topladı, güvenilir bir site.

Sistem nedir ki 850W'a çıkmak istiyorsunuz? Belki 550-650W da yetebilir sisteme göre.

• İşlemci i7 11700K
  • Gigabyte Aorus Rtx 3070 ti Master
  • Anakart ASUS ROG STRIX Z590-F
  • SSD Samsung NVMe 980 Pro 1TB
  • G.Skill-32 GB-2x16 GB-Trident-Z-RGB-4000MHz
  • Arctic Liquid Freezr II 36 A-RGB
  • 2Tb 7200rpm Hdd
  • Technopat PCKolik'e sistem topladı, güvenilir bir site.

Sistem nedir ki 850W'a çıkmak istiyorsunuz? Belki 550-650W da yetebilir sisteme göre.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…