Güç nasıl arttırılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayır, gelişilemez. Tricepsi, quadları, calfları, sırtı, omuzu, 4 kilo dumbell ile nasıl geliştireceksin? Evde spor makinesi olsa her hareketi girebileceğin okey de dumbell ile bu iş olmaz. Aynısını yapan arkadaşım vardı tamam biceps büyümesi, bacak güçlenmesi, plank ile dayanıklılık, calisthenics olsun yapılabiliyor ama sadece yapılabiliyor o da ufak bir gelişim.
Triceps, kalf, omuz ve sırt halledilebilir, tek problem quadlar. Ağırlıklı pistol squat, bulgarian split squat falan yapılabilir onun için de.

Gelişemezsin vs diyenleri pek takmanı önermem. Genelde kolları 35cm arkadaşlar bir şey bildiğini sanarak konuşur. Senin amacın hacim kazanmak. Kendi ağırlığın ile bile squat yapsan bir yere kadar gelişirsin. Bak bir yere kadar diyorum. Ne çok gelişirsin ne de hiç gelişemezsin demiyorum. Senin en ince kas grubuna kadar çalışmana zaten gerek yok. Belli bir yaşa kadar da kas yapın oturmayacağı için zaten düzgün şekillenmez. Adale yapın oturduğunda eğer istersen en ince kas grubuna kadar çalışırsın. Bir süre sonra da istersen belediyenin falan salonuna git.

Abi, zaten o kolları genellikle 35cm olan arkadaşlar, benim gibi insanlara belli bir tavır takınıp akran zorbalığı yapıyorlar. Ben de aslında o tür insanlara ithafen ve sınırlarımı zorlamak için spor yapmaya karar verdim. Artık bundan sonrası bana kaldı. Herkese teşekkürler. Ayrıca, dediğin salonlara göz atacağım.

Abi, zaten o kolları genellikle 35cm olan arkadaşlar, benim gibi insanlara belli bir tavır takınıp akran zorbalığı yapıyorlar. Ben de aslında o tür insanlara ithafen ve sınırlarımı zorlamak için spor yapmaya karar verdim. Artık bundan sonrası bana kaldı. Herkese teşekkürler. Ayrıca, dediğin salonlara göz atacağım.

Sana bilimsel olarak açıklayayım. Bir kasın büyümesi için hiperfrofiye ihtiyaç vardır. Bunu ister vücut ağırlığın ile yap ister bench pres ile yap. Tabii ki gidip podyuma çıkan, steroidli arkadaşlar gibi olmayı düşünme. Ama evde kas gelişmez diye bir şey yok. Zaten herkes en küçük kas grubuna kadar çalışacak olsa memleket ronie coleman dolu olurdu. Sanki evde kas gelişmez diyen adam spor salonuna gidince Thor oluyor şaka gibi. Sen dediğimi yap. Kendine 500-600 liraya bir dambıl seti al. En azından bazı ana kas gruplarını çalış. İleride bütçen olursa kendin karar verirsin.

Sana bilimsel olarak açıklayayım. Bir kasın büyümesi için hiperfrofiye ihtiyaç vardır. Bunu ister vücut ağırlığın ile yap ister bench pres ile yap. Tabii ki gidip podyuma çıkan, steroidli arkadaşlar gibi olmayı düşünme. Ama evde kas gelişmez diye bir şey yok. Zaten herkes en küçük kas grubuna kadar çalışacak olsa memleket ronie coleman dolu olurdu. Sanki evde kas gelişmez diyen adam spor salonuna gidince Thor oluyor şaka gibi. Sen dediğimi yap. Kendine 500-600 liraya bir dambıl seti al. En azından bazı ana kas gruplarını çalış. İleride bütçen olursa kendin karar verirsin.

Abi, bazı spor yapma uygulamaları var, onları tavsiye eder misin?

Play Store üzerinde "ev egzersizleri - ekipmansız" adlı spor uygulamaları var.

Ev Egzersizleri
Kol Egzersizleri

Evet deneyebilirsin. Kendine ne katsan iyi senin için. Gerçekten farklılığın oluyor vücudun düzgün ise insanlar bile disiplinli olduğunun farkına varıp daha ciddiye alıyor. Sosyal olarak da iyi bir şey. Sen bu yaştan başla hiç bırakmadan arttırarak git. Gerekirse günde 100gr tavuk ye. Birkaç yumurta ye. Ama sporu bırakma. O gün evde ıspanak varsa bile sporunu bırakma. Vücuduna önem ver. En büyük yatırımı kendin yaparsın. Her yerde her alanda gelişemezsin, edemezsin diyen tipler zaten olacak.

Evet deneyebilirsin. Kendine ne katsan iyi senin için. Gerçekten farklılığın oluyor vücudun düzgün ise insanlar bile disiplinli olduğunun farkına varıp daha ciddiye alıyor. Sosyal olarak da iyi bir şey. Sen bu yaştan başla hiç bırakmadan arttırarak git. Gerekirse günde 100gr tavuk ye. Birkaç yumurta ye. Ama sporu bırakma. O gün evde ıspanak varsa bile sporunu bırakma. Vücuduna önem ver. En büyük yatırımı kendin yaparsın. Her yerde her alanda gelişemezsin, edemezsin diyen tipler zaten olacak.
Tekrardan, her şey için teşekkür ederim. Konu kilitlensin lütfen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı