Güç nasıl arttırılır?

Musashi M

Picopat
Aşırı güçsüzüm bıktım artık guclenmek istiyorum. Güclenmek için spora gitmeye başladım. Ama motivasyonum daha da düştü. Yaptığım hareketlerde çok düşük kilolar kaldırıyorum. Ama ailem güçlü özellikle babam. Ben neden güçsüzüm? Genetik desen genetik değil başka bir şey desen. Başka neden bulamıyorum. Nasıl güçlenicegim?

Yaptığım hareketlerde çok düşük kilolar kaldırıyorum.
Yeni başlamışsanız bu çok normal. Eğer ki yeni başladıysanız ilk 6 ay içinde düzenli bir şekilde giderseniz gelişiminiz kaçınılmaz olur. Güçlenmenin yolu basit, sert antrenman yap, yüksek kalori al, karbonhidratlı beslenerek kaslarını dinç tut, bol su tüket.

Şeker tüket idmanda fazla tekrar yapacağım diye hafif kilo kaldırma ağır kilo az tekrar yap 3x12 yapıyorsan 3x6 yap sınırlama kendini tekrar sayısında.

Eskiden yağ oranım yaşıma göre aşırı yüksekti bu yüzden tüm insanlar benle dalga geçiyordu bu yüzden spora başlamıştım. İlk günlerde hemen bench press atmayı denedim ama boş barı bile kaldıramıyordum bu yüzden motivasyonum aşırı derecede düşmüştü ve sporu belli bir süre gitmedim. Bunları söyleyerek ne anlatmaya çalışıyorsun dersen güçsüz olman moralini bozmamalı aksine seni spora gitmek için daha çok motive etmeli. İnan bana kaldırdığın ağarlık 1 günde yada 1 haftada değişmez bu zaman isteyen bir şey o yüzden sabırlı ol ve yarın doğruca spora git.

Aşırı güçsüzüm bıktım artık guclenmek istiyorum. Güclenmek için spora gitmeye başladım. Ama motivasyonum daha da düştü. Yaptığım hareketlerde çok düşük kilolar kaldırıyorum. Ama ailem güçlü özellikle babam. Ben neden güçsüzüm? Genetik desen genetik değil başka bir şey desen. Başka neden bulamıyorum. Nasıl güçlenicegim?

Daha yeni olduğundan bu durum normal. Hatta sana kendi hikayemi anlatayım. Ben spora başlarken aşırı zayıftım öyle böyle değil, salona yazıldığımın ilk haftası mı neydi butterfly makinesinde kendimi zorlayarak 20kg anca yapıyordum sonra set arasında bir abla geldi dönüşümlü yapalımmı dedi bende tamam dedim sırayı saldığında makineye bir baktım 25kg takılıydı o olaydan sonra 1 hafta depresyona girdim neden bu kadar güçsüzüm diye. Ondan sonra ölümüne spor yapıp yemek yedim şimdi ise makineyi sona takıp zıplatıyorum resmen. Burada önemli olan disiplinli bir şekilde spor yapman. 9. sınıfta sınıfın en zayıfı olan ben şimdi okulun en çok bench basanıyım.😀

Şeker tüket idmanda fazla tekrar yapacağım diye hafif kilo kaldırma ağır kilo az tekrar yap 3x12 yapıyorsan 3x6 yap sınırlama kendini tekrar sayısınd.

Daha yeni olduğundan bu durum normal. Hatta sana kendi hikayemi anlatayım. Ben spora başlarken aşırı zayıftım öyle böyle değil, salona yazıldığımın ilk haftası mı neydi butterfly makinesinde kendimi zorlayarak 20kg anca yapıyordum sonra set arasında bir abla geldi dönüşümlü yapalımmı dedi bende tamam dedim sırayı saldığında makineye bir baktım 25kg takılıydı o olaydan sonra 1 hafta depresyona girdim neden bu kadar güçsüzüm diye. Ondan sonra ölümüne spor yapıp yemek yedim şimdi ise makineyi sona takıp zıplatıyorum resmen. Burada önemli olan disiplinli bir şekilde spor yapman. 9. sınıfta sınıfın en zayıfı olan ben şimdi okulun en çok.

Daha yeni olduğundan bu durum normal. Hatta sana kendi hikayemi anlatayım. Ben spora başlarken aşırı zayıftım öyle böyle değil, salona yazıldığımın ilk haftası mı neydi butterfly makinesinde kendimi zorlayarak 20kg anca yapıyordum sonra set arasında bir abla geldi dönüşümlü yapalımmı dedi bende tamam dedim sırayı saldığında makineye bir baktım 25kg takılıydı o olaydan sonra 1 hafta depresyona girdim neden bu kadar güçsüzüm diye. Ondan sonra ölümüne spor yapıp yemek yedim şimdi ise makineyi sona takıp zıplatıyorum resmen. Burada önemli olan disiplinli bir şekilde spor yapman. 9. sınıfta sınıfın en zayıfı olan ben şimdi okulun en çok bench basanıyım.😀

Daha çok motivasyonunu bozdu bende 20 kiloyla atıyorum qoejwkqowk.

Aşırı yanlış bir şey. Evet şeker enerji verir fakat anlık bir enerji sağlar. Bütün idman boyunca kaslarını dolu tutması için karbonhidrat alması gerekir şeker değil.

Karb almasın diye bir şey mi yazdım ben şekere kokain muammelesi yapmayın beyin şeker ile beslenir güç arttırma içinde önemlidir. Kullanılan protein tozlarının içerisinde şeker vardır nedenini araştırın isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı