Güç Zehirlenmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Arda Dayıoğlu

Kilopat
Neden Haksız Bir Biçimde Ban Yedim? adlı bölümde gereksiz bir yorumdan ötürü 1 puanlık ceza almıştım.

Halbuki konunun oradaki ilgili moderatörü, ban verme sebebini açıklayacağı yerde, Intel versus Ryzen ile ilgili yeni argümanlar ortaya koymuş.

Konuyu açan arkadaş sadece banlanma sebebinin biraz daha ayrıntılı gerekçesini öğrenmek isterken, ilgili yetkili, orada sanki konu başlığının ismi Intel versus Ryzen imiş gibi, yeni bir beyin fırtınası başlatmış.

İlgili yetkilinin, şu muhteremin yaptığına benzer bir şeyi kendine uygulamasını rica ederim.

Norveçli polis kendine ceza kesti

Kusura bakmayın, ekleyeyim Recep Bey.

Bendeki bir tahmin. Asım Demir Bey olduğunu düşünüyorum.

Takdir edersiniz ki kim tarafından cezalandırıldığımızı bilemiyoruz. Fakat hemen benden sonra post gönderen şahıs o olduğu için böyle tahmin ettim.

Belki siz zaten görev dağılımındaki isimlerden haberdarsınızdır.

Neden Haksız Bir Biçimde Ban Yedim?

Mesajını alıntılayamıyorum fakat Asım Demir'in ''Bu durumda yetmeyecek duruma gelecek olan varsa, o da Ryzen olacaktır.'' dedikten sonra buna karşı çıkan topluluğa ceza yağdırması, uyarı sürelerinin bitmesine rağmen mesaj yazma haklarının geri verilmemesi bardağın taşmaya yakın olduğunun göstergesidir.
Ortada bir konu var bunu tartışalım diyemiyorsun çünkü uyarı almışsın, uyarın bitiyor mesaj hakkın açılmıyor başka hesap açıp isyanını dile getiriyorsun mesaj hakkın açıldığında o konu kapatılmış oluyor :)
Gülünç bir durum söz konusu gerçekten.

Son düzenleme:
Bu konuları açıldığından beri takip ediyorum ve okuyorum, bu konunun 'R9 390 vs GTX 970' tartışmasından farkı kalmadı..

Ortada bir konu var bunu tartışalım diyemiyorsun çünkü uyarı almışsın, uyarın bitiyor mesaj hakkın açılmıyor başka hesap açıp isyanını dile getiriyorsun mesaj hakkın açıldığında o konu kapatılmış oluyor :)
Gülünç bir durum söz konusu gerçekten.

Bu, geçtiğimiz günlerde çözüldüğünü düşündüğümüz ama görünüşe göre halen daha düzletilmemiş bir yazılım hatası. Kasti değil.

Bu arada kendi yorumumun cezalık bir yorum olduğunu düşünmüyorum.

Neden Haksız Bir Biçimde Ban Yedim?

Çünkü forumumuz bu kadar obsesif bir kurum değil.

Yani benim bu yorumum mevcut prosedürü ancak %1 miktarında ihlal etmiştir sanıyorum.

Ben haftanın en az üç günü, bu tarz mütevazi birçok %1 ve %5'lik prosedür ihlalleri ile karşılaşıyorum.

Kaldı ki bu forumda hep dile getirilmez mi, moderasyon ekibinin bu kadar gaddar olmadığı, forumda görece emek harcayan ve imlaya dikkat eden kullanıcılara gayet töleratif yaklaştıkları.

Ben hala bu gerçeğe inanan bir insanım.

Yine de bu itirazım burada durmalı.

Herkese şimdiden iyi bayramlar dilerim.

Asım Bey'in de canı sağolsun.

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlar bazi yetkililer ile bazi üyeler arasinda yasanan gerilimin haddinden fazla arttigini düsünenlerdenim, elbette verilen hatali ya da yanlis kararlarin da böyle tartismalarin cikmasinda etkisi cok. Lakin acikcasi daha gecen haftaya kadar güle oynaya muhabbet ettigimiz ortamda bu tarz itis ve kalkismalar beni kasiyor.

Daha önceki konularda hep tarafsiz kalip ortaligi yumusatmak adina iletilerim oldu.
Sikayet ve Neden Banlandim? konulari o kadar artti ki, bence sirf bunun icin bir alt forum acilmali "SIKAYETIM VAR" diye.

Kisacasi, SAKIN OLUN SAMPIYONLAR HAYAT KISA ÜZMEYIN BIRBIRINIZI bu iletimi bir rica olarak görürsünüz umarim.

Sevgiler... :)

Nerede o @Akif hocam? Çok ciddi bir hata değilse uyarı verir, o hatayı bir daha yapmamaya çalışırdım. Eğer hatayı bir daha yaparsam verirdi cezamı, çekerdim. Bence her moderatör böyle davranmalı, çok ciddi bir hata olmadığı sürece. :)

Sikayet ve Neden Banlandim? konulari o kadar artti ki, bence sirf bunun icin bir alt forum acilmali "SIKAYETIM VAR" diye.
Katılıyorum. Çok arttı bence de.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı