Gülmemi durduramıyorum

Neden güldüğümü hep anlamaya çalışıyorum zaten. Deli miyim diye düşündüm veya şizofren miyim acaba diye.
Şizofren öyle bir şey değil hocam. Şimdi uzun uzun tarihçesinden itibaren anlatmak uzun zaman alır. Gülmek iyidir ama gülünmemesi gereken yerlerde (cenaze gibi) gülme yeter onun haricinde sıkıntı yok hocam Allah mutluluğunu arttırsın.

Dostum, moralini bozma. Ben de aynı sorundan muzdaribim. Burada ajitasyon olsun diye değil, tecrübe olsun diye bunu yazacağım biraz da içimi dökmek gibi olsun diye: Lise 3'üm, 11. sınıf yani. Lise hayatım boyunca bu sorunu yaşadım. Sırf bu yüzden sosyal ortamlarda aktif olmaya çekinir oldum. Şu son 2 ayda da gülmemi kasıntı haline getirerek kahkaha atıyorum içimde biriken gülme isteğini atmak için, hal böyle olunca yurttaki oda arkadaşlarım zoraki gülme diye bana kızıp duruyorlar. Hani Joker misali olmak gibi değil ama, bir süre sonra gülmeni kafaya takmıyorsun. Bu durum iyi mi bilmiyorum gülme konusunda çok depresif bir hal aldım ama umarım en içten gülüşlerini yaşatır sana hayat. Gülmekten asla korkma.

Geri
Yukarı