Güncellik takıntısı nasıl geçer?

Şu an iyi bir sisteme de sahibim ve ben bu sistemi sürekli güncel tutmak istiyorum. B450 anakartım var fakat B550 çıktı diye öyle eskimiş ve kötü bir şekilde düşünüyorum aşırı kötü olmaya başladım.

Başkalarının kullandığı seyleri deneyebilirsin. Mesela arkadaşının kitabını oku kitap almak yerine ve her zaman de ki "Ben bu PS5 alırsam ne kazanacağım? Sonucu ne olacak? Alırsam ne olacak; almazsam ne olacak?" Bunları kafandan çıkarma. Böyle yenebilirsin. Elindekiyle yetinebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an iyi bir sisteme de sahibim ve ben bu sistemi sürekli güncel tutmak istiyorum. B450 anakartım var fakat b550 çıktı diye öyle eskimiş ve kötü bir şekilde düşünüyorum aşırı kötü olmaya başladım.
Hocam 'Ben bunu alırsam bana ne artısı olacak' diye düşünmeyi deneyin. O kullandığın şey senin deneyimini olumsuz yönde etkilemiyorsa kafana takma.

Elindekinin değerini ve kıymetini bilebilmek için o ürünü kendi kazandığın parayla almayı dene. Paranın ne kadar zor kazanıldığını gördüğünde ihtiyacın olmadığı halde yaptığın harcamalar konusunda biraz daha bilinçlenebilirsin.

Ayrıca gereksiz harcadığın paraları biriktirme yoluna giderek ilerde elindekinin ömrü tamamlandığında onu değiştirmek için kullanma konusunda da kendini ikna edebilirsin.

Elindekinin değerini ve kıymetini bilebilmek için o ürünü kendi kazandığın parayla almayı dene. Paranın ne kadar zor kazanıldığını gördüğünde ihtiyacın olmadığı halde yaptığın harcamalar konusunda biraz daha bilinçlenebilirsin.
Hocam bu ay harcadığım paranın çoğu kendi çalışarak kazandığım paraydı. Daha yaşım 18 ve şimdiden bu kadar kötü durumdayım. İleride düzenli bir mesleğim olduğunda ve daha çok para kazanmaya başladığımda da kendimi engelleyemezsem çok zorluk çekeceğimi biliyorum. Ama harcamadan da duramıyorum. Artık hem sizin verdiğiniz tavsiyelerle ve daha profesyonel kişilerle atlatmaya çalışacağım bu durumu.

Hocam sistemi bize verin 1 hafta siz kötü bir sistem kullanın. 1 hafta sonucunda hala kullanmaya devam ederseniz bu sorunu aşmış olursunuz. Baktınız devam ediyor ve sistemi geri istediğinizde dolandırıldığınızı farkedersiniz. Bu da size ders olur. 10 numara taktik. :)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı