Günde 100 mekik ile karın kası yapılır mı?

MrUnknown

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Günde en aşağı 100 mekik çekeren karın kası six pack vs. çıkar mı? Çıkması için ne yapabilirim önerilileriniz var mı? (yaş 14, boy 1.78 kilo 65)

Sadece mekik başlı başına bir işe yaramaz. Düz plank, sol ve sağ plank da yapmalısın ki düzgünce bir şekil alsın ve hatları belirginleşsin. Her sabah aç karnına yap ve gece de yatmadan önce yap, değişimi göreceksin. Şahsen ben yapıyordum ve hala yapıyordum, belirgin bir şekilde duruyor. Adonisler de çıkıyor ek olarak plankler ile en güzel kısım karında zaten adonistir.

Son düzenleme:
Sadece mekik başlı başına bir işe yaramaz. Düz plank, sol ve sağ plank da yapmalısın ki düzgünce bir şekil alsın ve hatları belirginleşsin. Her sabah aç karnına yap ve gece de yapmadan önce yap, değişimi göreceksin. Şahsen ben yapıyordum ve hala yapıyordum, belirgin bir şekilde duruyor. Adonisler de çıkıyor ek olarak plankler ile en güzel kısım karında zaten adonistir.

Teşekkürler bugünden itibaren her gün yapacağım dediklerini.

Teşekkürler bugünden itibaren her gün yapacağım dediklerini.
Rica ederim. Ayrıca, bunları şöyle yapmanı öneririm. 50 Mekik çektin dinlenmeden planka geçiyorsun 30 saniye ya da ne kadar istersen yapıyorsun, zamanla arttırırsın. Sonrasında direkt sola geçip solu da en az 30 saniye olacak şekilde zamanla 1 dakikaya çıkar ve dik dur bunları yaparken ,hisset yani, sonrasında 5 saniye dinlenip sağ plankte de aynı şekil yapacaksın.
Bu uygulamayı 2 tekrar şeklinde her sabah ve gece olmak üzere yap ve asla atlama düzenli ol. Aç karnınla yapman çok daha etkili olacaktır ama gece de kendini aç bırakma bunun için, karnın çok şiş (fastfood-aburcubur) olmasın yeter. Ayrıca kilon boyuna göre az olduğundan daha çok etki görürsün yağ kütlen azdır diye düşünüyorum.

Karın kası bildiğim kadarıyla mutfakta yapılıyor. Kalori açığı bırakman gerekiyor eğer skinny fat gibi bir durumdaysan. Göbeğin varsa ama kaburgaların sayılıyorsa mesela. Kalori açığı olmadığı sürece karın kasların gelişse de yağdan ötürü gözükmez. Kendi deneyimim bu yönde oldu. Ayrıca russian twist gibi hareketleri de öneririm, sağ ve solu hissedeceğin hareketler önerirler elbet.

Karın kası bildiğim kadarıyla mutfakta yapılıyor. Kalori açığı bırakman gerekiyor eğer skinny fat gibi bir durumdaysan. Göbeğin varsa ama kaburgaların sayılıyorsa mesela. Kalori açığı olmadığı sürece karın kasların gelişse de yağdan ötürü gözükmez. Kendi deneyimim bu yönde oldu. Ayrıca russian twist gibi hareketleri de öneririm, sağ ve solu hissedeceğin hareketler önerirler elbet.
Russian Twist ağırlıkla çok daha iyi oluyor ama başlangıçta sakatlanma durumu olabiliyor, dikkatli olmak gerekli. Evde varsa 2-3 kilo ideal olacaktır bu da yapılabilir.
Bisiklet hareketi de yapılabilir hatta onu unutmuşum.

Karın kasını bilmem ama kendine güzel bir sırt ağrısı çıkarabilirsin.

Düzenli bir şekilde beslenmezsen yaptığın şeyin amelelikten bir farkı olmayacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı