Günde 11 saat çalışacağım

Ben 2011-2012 yılları arasında 12 saat gece vardiyasında çalıştım ve aldığım para 300₺'di. Patronumuz 3 kere haca gitmiş birisiydi. Dine bağlamıyorum ama hak hukuktan bahseden insanların hak yiyen insanlar olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Denetim diye bir şey yok ülkede, olsa bile onlara da bir çorba ısmarlıyorlar eyvallah çekip gidiyorlar.

@Eternal FİRE Bazı kişiler 11 saat çalışmaya 4250 TL iyi bile demişler de, sizi de onlarla hemfikir zannettim. Keşke Antalya, İstanbul gibi büyük yerlerde yaşıyor olsam.
Bodrum antalyada falan iş arayın derim eleman arayn yerler var ama garsonluk vermezler hayatta komilik verirler kalacak yerde verirler.

Ben 2011-2012 yılları arasında 12 saat gece vardiyasında çalıştım ve aldığım para 300₺'di. Patronumuz 3 kere haca gitmiş birisiydi. Dine bağlamıyorum ama hak hukuktan bahseden insanların hak yiyen insanlar olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Denetim diye bir şey yok ülkede, olsa bile onlara da bir çorba ısmarlıyorlar eyvallah çekip gidiyorlar.
Hocam nesi kötüymüş verdiği paranın dolar 1.68 miş o zamanlar.9000tl yapar ayda o da 5300 dolar yapıyor çok iyi para.

Garsonluk yapıp günde 10 12 saat çalıştım da oldu. İş bulamadım saati 7 8 TL'den çalıştım.

Bu hayatta bir yere geliyorsak kolay olmadı olmayacak.
Kolay gelsin.
Çalıştırdığı aşçının 3 yıl sonra sigortasını bağlayan patron da gördüm ben.
Haram zıkkım olsun 🙃

Arkadaşlar büyük bir alışveriş merkezindeki Tavuk Dünyasına başvursam nasıl olur?
Muhtemelen aşırı yoğunluktan pert olurum diye düşünüyorum.

Ocak 2012 itibarıyla yüzde 4 zam oranı uygulandığında ortalama memur maaşı 70 lira artarak bin 874 liraya çıkacak.

Günlük 300 tl mi?

İyi para değil mi kimse vermez o devirde onu.

Arkadaşlar büyük bir alışveriş merkezindeki Tavuk Dünyasına başvursam nasıl olur?
Muhtemelen aşırı yoğunluktan pert olurum diye düşünüyorum.

Kardeşim dışarıda çalışmaktan iyidir.

Geri
Yukarı