Günde kaç saat uyuyorsunuz?

5-6 saat arası. Eskiden yeterliydi ama artık daha fazla uykuya ihtiyacım varmış gibi hissediyorum ama düzeni hala tutturamadım.

Günde kaç, hangi saatler aralığında uyuyorsunuz ve verim alabiliyor musunuz? Ben 6-7 saat civarı. Pek de verimli aldığımı söyleyemem.

Kimse yazmamıştı gördüğüm kadarıyla ben yazıyorum. Fizik hocamız anlattı bunları bize. Düz hoca deyip geçmeyin AYT çap kitapları genel yayın başkanı gibi bir şey rütbesi. Buradan da fizik hocam Egemen ünala sevgiler. Uyku konusu hakkında hocam bize şunları söyledi; uyku 1 buçuk ve katları olarak ilerler. 8 saat uyku yerine 7 buçuk daha verimli oluyor dedi. 4 buçuk saat bünyenize yeter ama o zaman kaslarınız yeteri kadar dinlenmiyor 6 saat uyuyun dedi kendisi. Bende bir süredir bu dediklerini deniyorum. Ciddi anlamda 10 saat uyuduğum zaman baygın uyanıyorum ama 6 saat gibi bir buçuğun katları sürelerde uyuduğum zaman bu baygınlık olmuyor. Deneyebilirim diyen varsa kendisi denesin. Ekstra olarak ışıksız uyuyamam diyenlere söylüyorum, uyuyun abi. Uyku kalitenizi acayip düşürür. Bende ışıkla uyurdum bir alıştım ışık varken uyuyamıyorum. Mis gibi de oluyor vallahi. Bir ekstra daha olarak yatmadan telefon vs geziniyorsanız mavi ışık filtresini kesin kullanın. Çoğu monitörde de bu ayar var fakat olmayanlar için ekran kartınızda da vardır diye düşünüyorum. Yoksa bile ekran renk ayarlarından maviyi kısmanız yeterli. Benim uyku ile ilgili verebileceğim Max bilgiler bunlar. Hepinize iyi uykular. 😊

Hafta içi 6 saat civarı. Hafta sonu 9-10 saat civarı. Hafta içi uykusuzluk yaşıyorum birazcık. Hafta sonu ise uykusuzluğa alıştığım için mi bilmiyorum birazcık sersemlik yapıyor fazla uyuyunca.

Geri
Yukarı