Günde 75 şınav kas yaptırır mı?

Hocam şınav çekerken sabit bir sayıya bağlı kalmayın ilk ayımda bende öyle yapmıştım. 2. ayımda kaslarımın bitme noktasına, son tekrarı yapamayacağım noktaya kadar gidiyorum. Güç olarak gerçekten farkediyor.

Hocam şınav çekerken sabit bir sayıya bağlı kalmayın ilk ayımda bende öyle yapmıştım. 2. ayımda kaslarımın bitme noktasına, son tekrarı yapamayacağım noktaya kadar gidiyorum. Güç olarak gerçekten farkediyor.
Sadece şınav biraz güç verir ve sizi atik tutar ama tek başına yeterli değildir.

Peki hızlı büyümesi için ne yapmamız lazım.

Mesela ne yapabilirim?

İstediğin forma bağlı. Sağlam vücut istiyorsan spor salonuna gitmek zorundasın. Calistechnic ile çok bir şey yapmazsın. Düzgün antrenman programı, uyku, ve beslenme. Bunları 1 yıl düzgün yaparsan sonucu görürsün.

75 şınavı her gün daha hızlı yapmaya başlarsan kuvvet kazanırsın. Kas kütlesini arttırmak için strese sokman gerekir kaslarını yani sürekli olarak daha fazla ağırlık yüklemen gerekir. Şınav çekerek sabit olarak vücut ağırlığını taşıyacağın için kas kütlende artış olmaz.

Yapabildiğiniz kadar yapacak şekilde şınav sayısını da arttırırsanız güçlenirsiniz, beslenmenize de dikkat ederseniz biraz kilo verirsiniz, uzun vadede kol ve göğsünüz belki biraz belirginleşir, fit görünürsünüz ama sporcu tipi bir vücut beklemeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı