Günde kaç enerji içeceği içilir?

Bir tane sabah içiyorum. Spora başladığım için spordan sonrada patlatıyorum bir tane. Redbullun sitesinde oyun oynarken içebilirsiniz yazıyor nedir bu?

Diyorum ya, bu içeceklerin asıl olayı kafein zaten. Oyun oynarken kahve içebiliyorsan bunları da içebilirsin. Ama günde 1 litre kahve içersen sonuçları aynı enerji içeceğinde olduğu gibi, güzel olmaz.

Adamlar günde en fazla 400 ml içmelisiniz diye boşa demiyor sanırım. Fazla ve gereksiz enerji insanı uyutmaz. Hem 15 yaşında enerji takviyesi yapması gerekmiyor.

Diyorum ya, bu içeceklerin asıl olayı kafein zaten. Oyun oynarken kahve içebiliyorsan bunları da içebilirsin. Ama günde 1 litre kahve içersen sonuçları aynı enerji içeceğinde olduğu gibi, güzel olmaz.
Kahveyi de çok içebiliyorum, bana zarar vermiyor. Zira Atatürk'de çok içerdi.

Bana zarar vermiyor diye bir şey olabilir mi?

Zaten etkisi aylar sonra ortaya çıkacak. İçindeki şeker seni iyice bağımlı etmiş. Bırak günde 1 taneyi, hiç içme. Sade kahve bile uzun vadede kalp çarpıntısı yapıyor sen ne içiyorsun.

Bana zarar vermiyor diye bir şey olabilir mi?

Zaten etkisi aylar sonra ortaya çıkacak. İçindeki şeker seni iyice bağımlı etmiş. Bırak günde 1 taneyi, hiç içme. Sade kahve bile uzun vadede kalp çarpıntısı yapıyor sen ne içiyorsun.
3 saat önce içtim daha çarpıntı yapmadı. Neden olabilir? Ve ayrıca aylar sonra ne gibi sorunlar çıkabilir?

Spordan sonra çok yoruluyorum. Ice Tea, kola vs. kesmiyor.
Ben de iki günde bir havuzda yüzüyorum, o da çok yoruyor ama 1 saat dinlenince tekrar eski halime dönüyorum. Olması gereken de bu değil mi?

Her neyse, spordan sonra yorulsanız bile günde 3-4 tane içmenize gerek yok. Bana kalırsa günde 1 tane içmek bile çok tehlikeli, o şeylerin içinde aşırı şeker var. Günde 3-4 tane içmek vücuda ciddi zararlar verir. Belli noktadan sonra zehirden farksız. Şekersiz kahve çok daha masum.

Geri
Yukarı