Günde ne kadar sigara içiyorsunuz?

8 yıl boyunca günde 12 dal sigara içtim. Bazen 8 e düşer bazen 16 ya çıkardı ama 1 paket sigara kesinlikle 2 gün giderdi bana. Şimdilerde Smok Nord elektronik sigara aldım İngiltereden. Nikotinli likit ile kullanıyorum 20 gündür sigaraya elimi sürmedim. Bazen elektronik sigarayı bile içmiyorum. Bırakmam yakındır :)

Hiçbir zaman bağımlı olmadım, yoksunluğunu hissetmedim. Kafama eserse bir paket alırım, onu da bitirmem bir ay sürer genelde. Dün 10 dal içtim, ondan önce en son yazın içmiştim. İyi ki de bağımlı değilim.

Şunu da eklemek istiyorum, özellikle son yıllarda sosyal medyada alkole ve özellikle sigaraya kasıtlıymış gibi bir özendirme kampanyası var sanki. Sigaralı film sahneleri, duman/buhar hareketleri, esrar ve bilumum uyuşturucu görüntüleri vs. Kamu spotu olsun diye söylemiyorum, gerçekten gösterildiği gibi cazibeli, karizmatik bir şey değil. (Profilimle sözlerim çelişiyor, siz bakmayın ona, ben o oyuncuları sevdiğim için.)

Askerden geldikten üç ay sonra başladım sigaraya. O günden sonra sürekli arttı ve iki paket içiyordum günde.
En sonunda ''ZORO ne yapıyorsun?'' dedim kendi kendime ve sigarayı bıraktım.
Çok zorlandım, delirdim kudurdum ama bir yıl boyunca hiç içmedim.
Sonra ne mi oldu? Tekrar başladım ama keyfi olarak içiyorum.
Şöyle söyliyeyim bir paket bir hafta gidiyor neredeyse 🙂

Sonra ne mi oldu? Tekrar başladım ama keyfi olarak içiyorum.

Bırakırken bu kadar zorlandıktan sonra tekrar başladığınıza göre sigara içmek hakkındaki bazı fikirleriniz değişti sanırım? Sadece size değil fakat genel olarak sigarayı bırakıp sonra tekrar içmeye başlayanlara soruyorum.

Bırakırken bu kadar zorlandıktan sonra tekrar başladığınıza göre sigara içmek hakkındaki bazı fikirleriniz değişti sanırım? Sadece size değil fakat genel olarak sigarayı bırakıp sonra tekrar içmeye başlayanlara soruyorum.

Çoğu insan gibi ben de arkadaş ortamında başladım. Bir daldan bir şey olmaz bağımlı olmam diye kendime güvenerek. Sonra bir bakıyorsun cebinde paket var ve sigara elinden düşmüyor.

Sigara nedir biliyor musun? Cahillik, bunun başka tanımı yok çünkü.
Tekrar neden başladın dersen, bir arkadaşımın da dediği gibi ''Sigara bırakılmaz, ara verilir''
Mümkün olduğunca az içmeye çalışıyorum, günde 2-3 dal gibi. Tamamen keyfi.
Şuan istesem tekrar bırakırım ve yıllarca kullanmadan durabilirim.

Sakın başlamayın.

Geri
Yukarı