Güney Kore'de Türk diploması kabul görür mü?

thworld

Hectopat
Arkadaşlar şu an YKS'ye hazırlanıyorum hedefim Marmara üniversitesinde elektrik okumak veya Hacettepe'de olabilir. Güney Kore'de lisansa tamamlayacağım ama Türkiye'deki diplomamı kabul ederler mi bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Bize yabancı ülkeden biri gelirse onun diploması yetkili müdürlük tarafından denkleştiriliyor. (Türkçe çeviri bir belge veriliyor) Onlar da öyle bir şey yapar.

Bize yabancı ülkeden biri gelirse onun diploması yetkili müdürlük tarafından denkleştiriliyor. (Türkçe çeviri bir belge veriliyor) onlar da öyle bir şey yapar.

Hocam apostil belgesi ile denklik veriliyormuş. Üniversite konusunda okuduğum üniversitenin bir önemi var mıdır? DGS ile geçiş yapacağım Güney Kore'deki üniversiteye.

@permatik

O kadar detaylı bilgim yok. Üniversite yönetimine sorabilirsin. Onların uygulamada tecrübesi vardır.

Hocam danışmanlık firmasına sordum şimdi diğer arkadaşlarda bilgilenmek isterse diye yazıyorum. Üniversitenin bir önemi yokmuş sadece diploma notu puanına ve korece yeterlilik sınavına bakıyorlarmış. Ama yine de işimi garantiye almak için Marmara'yı hedefleyeceğim.

Geri
Yukarı