Günlük 120g protein almak ortalama ne kadar tutar?

Sabah 4 yumurta yerseniz, 26 gram civarı protein almış olursunuz.
200 gram tavuk ızgara yapın, 54 gram protein gelir.
150 gram ton balıklı salata yapın, 123 gram civarına denk geliyor.

Salatayı ister öğlen ister akşam yiyin size kalmış.
Yanıtınız için teşekkür ederim hocam. Fakat bahsettiğiniz konserve ton balığı ise onlar sağlıklı olmuyor diye biliyorum, yanlış mıyım?

Eksiğiniz var gibi biraz. Salonda verimli çalışıp 90gr protein ile yağlandıysanız ya beslenmenizde hata var ya da çok verimsiz çalıştınız. Hele haftada 5 gün spor yapan biriyseniz 90gr protein hiç olmaz. 90gr protein ile kilo almak için sizin 55-60kg falan olmanız lazım. Proteini az carb fazla tüketmiş olabilir misiniz?
Yağlanma sıkıntısı bende olmadı. O tecrübe değil, bilgi. Fazla protein yağa dönüşür işte. Ben günde ortalama kendi kilom civarı tükettim ve 60 kilodan 76 kiloya kadar toplam 1 yılda çıktım. İlk 8 ay baya hızlı ilerledim, sonra daha yavaş ilerlemeye başladım. Başlamadan önce de obez olup ağır diyet ile kilo verdiğim için yağsızdım zaten. Sporumun başında da sonunda da max %10 civarı bir yağ oranım vardı. Sadece bunun olabileceği, özellikle evdeki hafif egzersizlerle olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söylemek istedim.

Bu arada 3 ay boyunca her gün, ondan sonra da haftada 4 gün çalıştım. Onun dışında basketbol da oynuyordum(spor dışı, tamamen eğlenmek için). Günde ortalama 5 saat spor yani.

Yağlanma sıkıntısı bende olmadı. O tecrübe değil, bilgi. Fazla protein yağa dönüşür işte. Ben günde ortalama kendi kilom civarı tükettim ve 60 kilodan 76 kiloya kadar toplam 1 yılda çıktım. İlk 8 ay bayağı hızlı ilerledim, sonra daha yavaş ilerlemeye başladım. Başlamadan önce de obez olup ağır diyet ile kilo verdiğim için yağsızdım zaten. Sporumun başında da sonunda da Max %10 civarı bir yağ oranım vardı. Sadece bunun olabileceği, özellikle evdeki hafif egzersizlerle olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söylemek istedim.

Bu arada 3 ay boyunca her gün, ondan sonra da haftada 4 gün çalıştım. Onun dışında basketbol da oynuyordum(spor dışı, tamamen eğlenmek için). Günde ortalama 5 saat spor yani.

Kusura bakmayın yanlış anlamışım. Ben siz o şekilde yağlandınız sandım. %10 yağ oranı çok iyi bu arada. Eğer bu oranı koruyabiliyorsanız süper. Zaten 5 saatim aktif geçiyor demişsiniz.

Kusura bakmayın yanlış anlamışım. Ben siz o şekilde yağlandınız sandım. %10 yağ oranı çok iyi bu arada. Eğer bu oranı koruyabiliyorsanız süper. Zaten 5 saatim aktif geçiyor demişsiniz.
Daha da ilerleyecektim bile ama ne yazıkki bu olaylar covidden önceydi. Covid yüzünden işler bozulmuştu. Bu çalışmanın bir sebebi de spor akademisiydi ama Covid bütün işi bozdu. Şu an kilom 76 falan gene ama önce bir düşüş, sonra bir geri yükseliş oldu. Buradan da önce kas erimesi, sonra yağlanma olduğu anlaşılıyor. Evde çalışmıştım ama yetersiz geldi.

Yağlanma sıkıntısı bende olmadı. O tecrübe değil, bilgi. Fazla protein yağa dönüşür işte. Ben günde ortalama kendi kilom civarı tükettim ve 60 kilodan 76 kiloya kadar toplam 1 yılda çıktım. İlk 8 ay baya hızlı ilerledim, sonra daha yavaş ilerlemeye başladım. Başlamadan önce de obez olup ağır diyet ile kilo verdiğim için yağsızdım zaten. Sporumun başında da sonunda da max %10 civarı bir yağ oranım vardı. Sadece bunun olabileceği, özellikle evdeki hafif egzersizlerle olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söylemek istedim.

Her gün çalışmak hiç verimli değil ki nasıl çalıştınız öyle.
Ben bir gün çalıştıktan sonra ertesi gün kolumu kaldıramıyorum nerdeyse.

Her gün çalışmak hiç verimli değil ki nasıl çalıştınız öyle.
Ben bir gün çalıştıktan sonra ertesi gün kolumu kaldıramıyorum nerdeyse.
Öncesinde 2 yıl boyunca falan hafta başına 5 gün falan basketbol oynuyordum ve evde kendimce egzersizler yapıyordum. Büyük ihtimal o baya etkiledi. Verimsiz olduğunu ben sonradan öğrendim. Sonuçta spor tecrübem çok eski olsa da bu ilk fitness tecrübemdi. Haftada 4 güne geçince aldığım verim çok daha yüksek oldu zaten. Ama baştaki her gün çalışma kaslar için verimli olmasa da beni başta o kadar alıştırmıştı ki. Şu an, o zaman bir de lisenin üstüne nasıl günde 5+ saat spor yapabildim ben bile anlayamıyorum örneğin. Verimsiz olsa da tembellik konusunda çok etkisi oldu o her gün çalışmanın. Haftada 4 güne düşünce de zaten bundan dolayı oyun gibi kaldı.

Sabah: Yulaf süt yumurta ananas muz Nescafe Gold kahve.
Sprdan önce; ton balıklı salata yiyip gidebilirsin.
Akşam (spordan sonra); tavuklu pilav.
Ben bu saydiklarimi aylık alıorum buzdolabimda sakliyorum. Aylik 700 lira civari tutuyor.

Bu beslenmeyi 1ay boyunca yapıp nasıl 700TL harcıyorsunuz? 200gram tavuk göğsü yerseniz bile 80'den hesaplarsak 16x30 480TL yapıyor.

Geri
Yukarı