Günlük kullanımda ve yükte yüksek disk kullanımı

Sarah Lynn

Centipat
Herkese merhabalar. sistemim bu şekilde:

GPU: GTX750 Ti CPU: i3 6100 Anakart: H110M GAMING, 8 GB RAM, 1TB Seagate HDD.

Sorunum şu:

Disk kullanımı daima çok yüksek. gerek açılınca, gerekse bilgisayarı günlük olarak kullanırken, oyun oynarken ve bu beni bitiriyor artık. Bilgisayarım hem 3 dakikada açılıyor, açıldıktan 10 dakika sonra bile kendine gelemiyor. Bunun bir çözümü var mıdır?

Not: HDD 6 yıldır kullanımda ama hangi teste sokarsam sokayım %100 sağlıklı çıkıyor.

resim_2020-11-29_104839.png

Bu ise bilgisayar açıldıktan 10 dakika sonrası. Başlangıçta Windows araçları dışında her şey devre dışı.

İlk önce azılı bir IObit düşmanı olarak o IObit programlarını sevmediğimi belirteceğim :D.
Sonra şu video senin işine yarayabilir diyeceğim fakat windows search yavaşlayabilir ve bazı programlar daha geç açılabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkese merhabalar. Sistemim bu şekilde:

GPU: GTX750 Ti CPU: i3 6100 anakart: H110M GAMING, 8 GB RAM, 1TB Seagate HDD.

Sorunum şu:

Disk kullanımı daima çok yüksek. Gerek açılınca, gerekse bilgisayarı günlük olarak kullanırken, oyun oynarken ve bu beni bitiriyor artık. Bilgisayarım hem 3 dakikada açılıyor, açıldıktan 10 dakika sonra bile kendine gelemiyor. Bunun bir çözümü var mıdır?

Not: HDD 6 yıldır kullanımda ama hangi teste sokarsam sokayım %100 sağlıklı çıkıyor.

Eki Görüntüle 755749

Bu ise bilgisayar açıldıktan 10 dakika sonrası. Başlangıçta Windows araçları dışında her şey devre dışı.

SysMain programların dökümünü diskte tutarak programların daha hızlı açılmasını sağlıyor.
Hizmetlerden kapatabilirsin istersen bir sorun yaratmaz.

Eki Görüntüle 755749
Disk kullanımının fazla olmasının sebebinin Windows 10'un SSD'ye yönelik olarak yazılması.
Bu yüzden HDD Aykut Elmas'ın okul pikniğindeelindeki popkekle kalmış halini yaşıyor.
İlgili video(Top getiren çocuk SSD):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İlk önce azılı bir IObit düşmanı olarak o IObit programlarını sevmediğimi belirteceğim :D.
Sonra şu video senin işine yarayabilir diyeceğim fakat Windows Search yavaşlayabilir ve bazı programlar daha geç açılabilir.

Bu videoyu uyguladım çözüm olmadı.
Kaspersky ve malwarbytes ile tarama yapın. En son ne zaman format attınız?

Malwarebytes ile düzenli olarak taratıyorum hiç sıkıntı çıkmadı daha. Formatı ise atalı yaklaşık 6 ay oluyor hocam ama benim kardeşim biraz hor kullanıyor torrent indiriyor sürekli onunla ilgisi olabilir mi?

Bu videoyu uyguladım çözüm olmadı.

Malwarebytes ile düzenli olarak taratıyorum hiç sıkıntı çıkmadı daha. Formatı ise atalı yaklaşık 6 ay oluyor hocam ama benim kardeşim biraz hor kullanıyor torrent indiriyor sürekli onunla ilgisi olabilir mi?
Uyguladıktan sonra yeniden başlattın mı?

Sonra şu video senin işine yarayabilir diyeceğim fakat Windows Search yavaşlayabilir ve bazı programlar daha geç açılabilir.

IObit'i sevmemenizin nedeni nedir Driver Booster kullanıyorum ne problem teşkil ediyor?
Uyguladıktan sonra yeniden başlattın mı?

Önceden uygulamıştım sorun uzun süredir var birazcık fayda etmişti.

IObit'i sevmemenizin nedeni nedir Driver Booster kullanıyorum ne problem teşkil ediyor?

Önceden uygulamıştım sorun uzun süredir var birazcık fayda etmişti.
IObit sevmememin nedeni şu.
Programları hızlandırma niyetiyle geliyor fakat ciddi anlamda yavaşlatıyor.
Disk programı diske zarar veriyor (diyorlar).
Gamebooster gibi programlar zaten sadece göz boyama aracı.
ASC sistem dosyalarını bozuyor (diyorlar).
Driver Booster yanlış ve eksik driver kuruyor (test edildi onaylandı)(GT630 yerine 620 kurdu)
Malware programı kötü ve zamanında Malwarebytes veritabanını ÇALMAYA çalıştılar.
Evet yanlış okumadın bu yüzden davalık oldular :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı